Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Assassin's Creed Valhalla


Assassin’s Creed oyunlarını hemen hemen her sene görmeye alışmıştık. Ancak Ubisoft seriye 2017 yılında AC:Origins ile bir devrim getirmişti. Seride görmeye alışık olduğumuz mekaniklerin yanı sıra bu yapımda dövüş sistemi köklü bir değişime uğramış, Witcher edasında bir oyun haline gelmişti. Bunların yanında RPG elementleri de oyuna yedirilmişti.

2018 yılında da AC:Odyssey ile beraber Origins ile gelen devrim daha da geliştirilmişti. Oyunda yapabileceklerimiz, açık dünya, yan görevler vb. bir sürü özellikle dolu dolu, eski oyunları aratmayan tertemiz bir Assassin’s Creed oyunu olmuştu Odyssey…

AC:Origins bizleri Antik Mısır’da tarihin ilk suikastçısı Bayek ile, AC:Odyssey de ise Antik Yunan’da Kassandra veya Alexios adlı iki seçilebilir karakter ile maceralara atılmıştık.

(Assassin’s Creed Odyssey, 2018)
AC: Valhalla Bizleri İskandinavya’ya Götürüyor

Seriye tabiri caizse format atan Ubisoft, Origins ve Odyssey ile ilgi odağı olmuştu. Valhalla ile birlikte de İskandinavya’da suikastçıların tarihinde tekrar yolculuğa çıkıyoruz. Son iki oyundan alıştığımız mekaniklerin, RPG elementlerinin yanı sıra bu oyunda ayrıca Viking tarzı baskın ve yağmalama savaşları, kendi yerleşim yerimiz olması ve yönetimini sağlamamız vb. yeni özellikler bulunuyor. Ayrıca tarihteki ilk Hidden Blade’in ortaya çıkışına da cevap bulacağız.

Sonbahar aylarında çıkışı beklenen AC:Valhalla’yı merakla bekliyoruz.

Assassin’s Creed Valhalla Trailer:


https://youtu.be/FeG_v_XInhs

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme