Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

DEATH NOTE


Önceki yazımızda animeye bir giriş yapmıştık. Anime nedir, nasıl yapılır, konuları nelerdir gibi. Bu yazımızda ise Dünyadaki en popüler animelerden biri olan Death Note’u inceleyeceğiz. Death Note animesi ana karakterimiz Yagami Light’ın death note adlı defteri bulması ile başlar. Shinigamilerin (Ölüm Tanrısı) kullandığı bu defter ismini yazdığınız kişiyi öldürme gücüne sahiptir. Deftere yazdığınız ismin doğru olması ve kişinin yüzünü tanımanız gerekmektedir. Yagami Light bu defteri kullanarak kendini ‘’Yeni Dünyanın Tanrısı’’ olarak adlandırır ve animede bu olayı ele alır. 37 bölüm süren anime karakterleri ve konusu ile bütün dünyayı kasıp kavurmuştur. Death Note hakkında kısa bir bilgilendirme yaptık şimdi de animedeki karakterlere bir göz atalım.

Yagami Light : Ana karakterimiz olan Light defteri bulan kişi ve defteri kullanarak suçlu kişileri öldürmektedir. Kendini Tanrı ilan etmiştir. 17 yaşında lise öğrencisi olan Light hayattan sıkılmış defter ile kendi adaletini dağıtan biridir. Kendini Kira olarak tanıtır.

L : Bu karakterimiz ise dünyanın en iyi dedektifidir. Suçluların ölümüne sebep olan kişiyi aramaktadır.

Ryuk : Aslında bir Shinigami olan Ryuk dünyaya düşen ve Yagami Light’ın kullandığı ölüm defterinin sahibidir. Elma yemeyi seven bu karakterimiz canı sıkıldığı için defteri dünyaya düşürüp eğlence aramaktadır.

Kısaca Death Note animesi böyle canı sıkılan bir Shinigami'nin ölüm defterini dünyaya düşürmesi sonucu kendini Tanrı ilan eden bir çocuk ile onu yakalamaya çalışan bir dedektifin maceralarından ibarettir.

ÇAĞATAY BAYAT


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme