Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

NARUTO


Bugünkü anime serisi olarak Naruto’yu inceliyoruz. Naruto Konoha (Yaprak) adlı ninja köyünde  yaşayan ailesi kaybetmiş ufak bir çocuk olarak karşımıza çıkıyor. Serinin odağı olan olaylardan on iki yıl önce, dokuz kuyruklu şeytan tilki Kyuubi Konohagakure'ye (Gizli Yaprak Köyü) saldırmıştı. Kuyruklarından birini salladığında tsunamiye neden olabilecek kadar güçlü bir şeytandı ve dağları dümdüz etmişti. Kaosu arttırdı ve birçok insan katletti ta ki Yaprak Köyü'nün lideri Dördüncü Hokage, yeni doğmuş bir bebeğin içine, kendi hayatını feda ederek, şeytanı mühürleyinceye kadar. Bu çocuğun adı Naruto Uzumaki idi. Dördüncü Hokage, şeytanı mühürleyerek uzaklaştırdığı için kahraman olarak ilan edildi. Hokage, Naruto'nun da aynı şekilde saygı görmesini istedi. Bununla beraber, büyüdüğü köy Naruto'dan çekindi, onu şeytan tilkinin kendisi olarak kabul etti ve çocukluğu boyunca Naruto'ya kötü davrandı. Narutonun tek amacı köyündeki insanlara kendini kabul ettirmekti. Köyündeki ninja okuluna yazılan Naruto burada yeni arkadaşlıklar kurup her gün farklı maceralara atılacaktır. Kurduğu en güzel arkadaşlıklar ise kendi ninja ekibinde olan Sasuke ve Sakura’dır. Akıl hocası olan Kakashi Naruto’nun gelişiminde büyük bir rol oynamaktadır.

KARAKTERLER

Naruto: Ana karakterimiz olan Naruto haylaz,heyecanlı ve enerjisi bitmeyen bir çocuktur. Kafasının pek çalıştığı söylenemez. Köyüne kendini kabul ettirmek ve Hokage olmak en büyük hayalidir.

Sasuke: Naruto’nun takım arkadaşıdır.Uchiha klanına mensuptur.Klanın katlediltikten sonra kalan son üyesidir.

Sakura: Naruto ve Sasukenin ekip arkadaşı olan Sakura ekipteki en güçsüz kişidir.Boş beleş bir karakterdir.

Kakashi: Ekibin hocasıdır.Geçmişte yaşadığı üzücü olaylara rağmen her zaman ayakta güçlü eğlenceli adam gibi adam bir karakterdir.

ÇAĞATAY BAYAT


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme