Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Stranger Things 4. Sezon Ne Zaman Çıkacak?


Netflix ekranlarında yayınlanmaya başlanan ve kısa süre içinde milyonlarca kişi tarafından merakla takip edilen Stranger Things 4. sezon ne zaman başlayacak? Stranger Things 4. sezonda neler olacak? Üçüncü sezonda öldüğü izlenimi verilen Jim Hopper hayatta kalacak mı? Stranger Things'in 4. sezonu bu kez Hawkings'te geçmeyecek gibi duruyor. Dizi karakterleri bu kez tuhaf şeylerle Hawkings dışında mücadele edecek. Dizideki Rusya detayı da merak konusu. Rusya'daki Amerikalı Jim Hopper mı yoksa.

Dizinin hayranları en çok bu soruyu soruyor. Stranger Things 4. sezon ne zaman başlauyacak? Bu sotuya net bir cevap vermek ne yazık ki şimdilik mümkün değil. Neredeyse üç aylık spekülasyonun ardından, 30 Eylül Pazartesi günü Stranger Things'in dördüncü sezonu teyit edildi.

Yapımcı Shawn Levy yeni bölümler için çalışmaların başladığını daha önce doğrulamıştı. Dördüncü sezonun yayın tarihi henüz açıklanmadı yine de ikinci ve üçüncü sezonların yayın tarihleri göz önüne alındığında yeni sezonun Netflix'teki prömiyerinin 2021 ortasıyla sonu arası yapılması beklenebilir (izleyici teorilerinden biri de dizinin 2020'de ekranlara dönebileceğini iddia ediyor).

HOPPER ÖLDÜ MÜ?

Dufferların dizinin en sevilen karakterlerinden birini öldürmesine ikna olmak oldukça güç. Özellikle Starcourt Alışveriş Merkezi'nin altındaki patlamadan kaynaklanan ölümünün hala teyit edilmemiş olduğu göz önüne alındığında.

Hopper patlamadan önce Upside Down'a açılan kapıdan geçip kaçtı mı? Bu düşünceyi destekleyen bir jenerik arası sahne var: Rusya'da, hücre kapılarının önünde nöbet tutan bir asker, mahkumlardan birine “Amerikalı” diye hitap ediyor ve çok sayıda izleyenin varsayımı – veya umudu – hitap edilenin Hopper olabileceği (bir diğer teori bunun bambaşka biri olabileceğini iddia ediyor).

STRANGER THİNGS KONUSU

Ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkar.

Stranger Things, 1980'lerin başında kurgusal kırsal kasaba olan Hawkins, Indiana'da geçmektedir. Hawkins Ulusal Laboratuvarı görünüşte Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı için bilimsel araştırma yapmaktadır ancak gizlice paranormal ve doğaüstü alanlarda insanların üzerinde deney yapmaktadır. Yanlışlıkla, "Baş aşağı" olarak adlandırılan alternatif bir evrene açılan bir portal yaratırlar. Bunun sonucunda, Hawkins'in bu olaydan habersiz sakinleri olumsuz bir şekilde etkilenmeye başlar.

İlk sezon Kasım 1983'te Will Byers'ın Baş aşağı'ndan gelen bir yaratık tarafından kaçırıldığı tarihte başlar. Annesi Joyce ve kasabanın polis şefi Jim Hopper, Will'i aramaya başlar. Aynı zamanda, Eleven adlı psikokinetik yeteneklere sahip genç bir kız laboratuvardan kaçar ve Will'i bulmak için yaptıkları aramalarda Will'in arkadaşları Mike, Dustin ve Lucas'a yardım eder. İkinci sezon Ekim 1984'ten itibaren başlar. Will kurtarılır ancak olayların ayrıntılarını çok az kimse bilmektedir. Will'in arkadaşları ve ailesi, Will'in Baş aşağı'ndaki varlıklardan hâlâ etkilendiğini öğrendiklerinde, Baş aşağı'nın kasaba ve insanlık için daha büyük bir tehlike olduğunu fark ederler.

zaman

HASAN ÇELİK


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme