Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

ASICS, RunToFeel Kampanyasını Başlattı


Son aylarda Yeni Tip Koronavirüs sayesinde dünya koşuya önem vermeye başladı. Bunun gerçekliğini ASICS yeni ve devam eden bir araştırma çalışmasına göre bizlere kanıtladı. Daha da önemlisi bu araştırma dünyadaki koşucuların neredeyse dörtte üçünün yeni egzersiz rutinlerine sadık kalmayı planladığını gösteriyor.

Dünyanın koşma sevgisini sürdürmesine yardımcı olmak için ASICS, dünya koşucularının aktif ve bağlantılı kalmasına yardımcı olmayı amaçlayan #RunToFeel girişimini başlattı.


https://twitter.com/ASICSeurope/status/1270256921908523011
İşte ASICS'in #RunToFeel kampanyası ile tanıtıma koyduğu harika video
12 Ülkede 14.000 Koşucu Anket Yaptı
ASICS'in koşucuların değişen ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve desteklemek için yürüttüğü çalışma, 12 ülkede düzenli olarak egzersiz yapan 14.000 kişi üzerinde araştırma yaptı. Çalışma aynı zamanda insanların çoğunluğu için, faaliyetteki bu artışın itici gücünün sadece fiziksel sağlıklarını iyileştirmek olmadığını ortaya koydu. 

Ankete katılanların üçte ikisi, Kovid-19 salgını gibi zorlu durumlarla karşılaştıklarında egzersizin zihinsel olarak daha iyi başa çıkmalarına yardımcı olduğunu söylüyor. Buna ek olarak, yüzde 81'i koşmanın zihnini temizlemelerine yardımcı olmada önemli bir rol oynadığını söylerken, yaklaşık üçte ikisi koşmanın zihinsel faydalarının diğer herhangi bir fiziksel egzersize göre ağır bastığını söylüyor.

KOVİD-19'u Yeniyoruz
Ayrıca, yönetim kurulu üyeleri, kriz sona erdiğinde aktif alışkanlıklarına devam etmek istediklerini söylüyorlar. Ankete katılanların yaklaşık dörtte üçü, Kovid-19 salgınının sona ermesinden sonra olduğu kadar koşmaya devam etmek istediklerini söylüyor. Cesaret verici olanı ise, Kovid-19 krizinden sonra koşmaya başlayanların yaklaşık üçte ikisinin çalışmaya devam edeceğini söyledi. 

ASICS Başkanı ve Operasyon Direktörü Yasuhito Hirota, “Çoğumuz için hayat şu anda endişeler, belirsizlikler ve kısıtlamalarla dolu. “Çalışmamızın ilk bulgularının kanıtladığı gibi, bir koşu sadece bir koşudan çok daha fazlası oldu. İnsanların bu salgının olağanüstü zihinsel zorluklarını bir kenara bırakmasının bir yolu. Ve en önemlisi, tüm dünyada kısıtlamalar kolaylaştıkça korumak istedikleri bir şey. ”

Stanford Üniversitesi'nden bir sağlık psikoloğu ve öğretim görevlisi olan Kelly McGonigal şunları ekledi: “Dünyanın dört bir yanındaki insanların bu kriz sırasında koşmaya başlaması mantıklı.

Koştuğunuzda, kelimenin tam anlamıyla kendinizi hayatta ilerlerken hissedersiniz. Kaslarınızın sizi ileriye doğru ittiğini hissedebilirsiniz. Hareketleriniz sizi bir yere götürüyor. Pek çok insanın tuzağa düştüğü veya tecrit edildiği bir zamanda, koşmak doğrudan, fiziksel bir özgürlük deneyimi sağlar. ASICS, tüm yeteneklere sahip koşucuları koşmanın kendilerini nasıl hissettirdiğini tanımaya ve paylaşmaya teşvik ederek ASICS, hareket etmeye devam etme isteklerini yerine getirmelerine yardımcı oluyor. ”


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme