Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Djokovic, Koronavirüse Yakalandı


Djokovic, kendisinin ve aynı zamanda eşinin koronavirüse yakalandığını açıkladı.

Novak Djokovic, bu ay Sırbistan ve Hırvatistan'da düzenlenen Adria Tur etkinliklerinin ardından koronavirüs testi pozitif çıktı.

1 numaralı tenisçi, Sırp başkentinde başlayıp geçen hafta sonu Zadar, Hırvatistan'a taşınan Adria Tour'un arkasından koronavirüse yakalandı.

Djokovic: ''Belgrad'a geldiğimiz anda teste gittik. Jelena'nınki gibi benim de sonucum pozitif, çocuklarımızın sonuçları ise negatif.'' dedi.

Djokovic'in koronavirüs testi pozitif çıktı...
Final iptal edildikten sonra Hırvatistan'dan ayrıldı ve Belgrad'da teste girdi, ve test sonucu pozitif çıktı.

Djokovic web sitesinde yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Her bir enfeksiyon vakası için çok üzgünüm. Umarım kimsenin sağlık durumunu zorlaştırmaz ve herkes iyi olur.

Şöyle devam etti: "Geçen ay yaptığımız her şey, saf bir yürek ve samimi niyetlerle yaptık. Turnuvamız, bölgedeki bir dayanışma ve şefkat mesajını birleştirmek ve paylaşmaktı."

Grikor Dimitrov'un da test sonucu pozitif çıkarken , Zadar'da Cumartesi günü oynayan Borna Coric daha sonra testinin pozitif çıktığını doğruladı.

Viktor Troicki ve hamile karısı da oynadıktan sonra pozitif test sonuçları verdi.

Devamı...
Hırvatistan'da turnuvanın ikinci etkinliği düzenlendi ve bu da mesafe kurallarını yok saydı. Oyuncuların ağa sarılma, basketbol oynama, fotoğraf pozlama ve basın toplantılarına birlikte katılma ile sosyal olarak mesafe almaları gerekmediği anlamına geliyordu.

Djokovic sözlerine şöyle devam etti: "Tur, Covid-19 durumu nedeniyle çeşitli turlar beklerken, güneydoğu Avrupa'dan hem yerleşik hem de gelecek tenis oyuncularına bazı rekabetçi tenisçilerle eşleşmeleri için tasarlandı.

“Tüm hayırseverler bir fikirde buluştu, tüm toplanan fonları ihtiyacı olan insanlara yönlendirmek ve herkesin buna nasıl güçlü bir şekilde tepki verdiğini görmek için kalbimi ısıttı.

"Turnuvanın virüsün zayıfladığı anda, turu ağırlama şartlarının yerine getirildiğine inanarak organize ettik.

"Ne yazık ki, bu virüs hala mevcut ve hala başa çıkmayı ve birlikte yaşamayı öğrendiğimiz yeni bir gerçek.

"Her şeyin zaman içinde rahatlamasını umuyorum, böylece hepimiz hayatlarımızı olduğu gibi devam ettirebiliriz."

Birçok oyuncu tur hakkında eleştirilerini açıkladı, Nick Kyrgios bunu oynamak için "başa dönmüş bir karar" diyor ve Dan Evans şöyle diyor: "Bence o ülkedeki kurallar iki metre bile değil, şaka değil, değil mi?

EMRE ORDULU


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme