Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Federer'den Kötü Haber!


Dizinden ameliyat edilen İsviçreli tenisçi Federer, aralarında Fransa Açık'ın da yer aldığı birçok turnuvada bu sezon mücadele edemeyecek.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Federer, bir süredir sağ dizinden sorun yaşadığını belirterek, "Bir süre iyileşmesini bekledim ama gerçekleşmedi. Teknik ekibim ve takımımla yaptığım görüşmelerin ardından dün İsviçre'de ameliyat edildim. Doktorlar, ameliyatın başarılı geçtiğini ve tam iyileşme sağlanacağını söyledi. Sakatlığım nedeniyle bu yıl Fransa Açık, Dubai, Indian Wells, Bogota ve Miami tenis turnuvalarında mücadele edemeyeceğim." ifadelerini kullandı.

Vücudundan Gelen, Duyduğu O Ses Neydi?
Sadece bir ses… Roger Federer, 2016 sezonunun çoğunu kaçırmasına neden olan sakatlığının farkına böyle varmıştı. Kızları için banyoyu hazırlıyordu. Konumuz Roger Federer olduğu için o hazırladığı banyonun çok güzel, ideal sıcaklıkta, bol köpüklü, güzel kokulu ve muhtemelen tarihin en iyisi olduğunu düşünebiliriz.

Fakat sonra bir tarafa doğru hafifçe döndü -daha sonra yaptığı açıklamada aynı hareketi hayatı boyunca milyonlarca kez yaptığını söylüyordu- ve Federer’de görmeye alışık olmadığımız bir kaygı yüzünde belirdi. Neydi duyduğu o ses?

Hafif sekerek banyodan çıkış… Doktora gidiş ve teşhis: Kıkırdak zedelenmesi. Şubattaki ameliyat sonrasında da sorunlarla dolu sezon: 18 maç, sıfır final, ilk 10’daki oyuncular karşı sıfır galibiyet.

Fransa Açık’ı kaçırmasından ve Wimbledon’da da yarı finalde Milos Raonic’e kaybetmesinden sonra dizinin düzelmesi için US Open da dâhil sezonun geri kalanında oynamayacağını açıkladı Federer. 1999’dan beri ilk kez US Open’ı kaçırıyordu. Son 17 yılda da kaçırdığı ikinci Grand Slam’di.

Federer Kimdir?
Roger Federer (d. 8 Ağustos 1981 Bsel), İsviçreli tenisçi. Birinci sırada daha önce art arda 237 hafta ve toplamda 310 hafta kalarak rekor kırmıştır.

Federer; emekli ve aktif tenis oyuncuları, önemli tenis çevreleri tarafından gelmiş geçmiş en iyi tenis oyuncusu olarak görülmektedir.

Federer'in 20 Grand Slam şampiyonluğu bulunmaktadır ve erkekler tenis tarihinde bu seviyeye ulaşan ilk tenis oyuncusudur.Tarihte "Kariyer Grand Slam" yapan sekiz oyuncudan biridir.

Ocak 2010 itibarıyla art arda 23 Grand Slam yarı finali oynayarak kendisinden önceki rekoru yaklaşık olarak ikiye katlamıştır.

EMRE ORDULU


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme