Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Fong, Road America'da ilk Superbike galibiyetini aldı


M4 ECSTAR Suzuki'den Bobby Fong bugün kariyerinin ilk HONOS Superbike yarışını kazandı, Kaliforniyalı Superbike National'ı kazanmak için tarihte 59. binici olmak için Cameron Beaubier'in sezondaki hatalarından faydalandı.

Fong, daha önce yenilmemiş Beaubier Turn 1'de bariyerlere çarptığında, ön ucunu kaybettiğinde, birkaç saniye içinde Beaubier'un önüne geçti. Fong öne geçti ama kısa süre sonra Beaubier'in Yamaha'dan takım arkadaşı Jake Gagne topuklarına doğru kıstı. Kazanan bu ikisinden hangisi olursa olsun, önce kariyer olur ve her ikisi de böyle devam ederdi. Ancak Fong, kapanış turlarındaki basınca dayanabildi ve Gagne'yi bitiş çizgisine 0.509s kadar götürdü.

Cameron'un (Beaubier) düştüğünü gördüm ve hemen üzerimde baskı olacağını biliyordum,” dedi Fong. “(Jake) Gagne'nin bir yarış galibiyeti için ekstra motivasyonu olduğunu biliyordum. Arkamda kimin olduğunu bilmiyordum. Tahtada artı bir tane gördüm ve sonra kim olduğunu görmek için hemen aşağı büyük ekrana bakıyordum. Sadece kim olduğuna bağlı olarak, ne kadar agresif olduklarını ve ne kadar savunma yapmam gerektiğini biliyordum. Gagne olduğunu biliyordum ve oldukça iyi sürüyor. Risk alır, kazanmak için risk alır. Sadece yarışın ortasında sabit bir tempo tutmaya çalıştım ve çok sert itmedim ve en azından hepsini yarışın ortasına koymaya çalışmadım. Yarışın sonunda orada olacağını biliyordum. Çekiciyi indirdim. Neyse ki galibiyet aldık, ama Cameron'u yenmek için yapacak bazı işlerimiz var.

KAYGAN ZEMİN...
Gagne , sezonun sağlam başlangıcını devam ettirdiği için, frenleriyle ilgili bir sorundan dolayı kısa bir süre kesintiye uğradı ve Cumartesi günü Road America'da altıncı sırada bitirdi.

"Evet. Şüphesiz, ”dedi Gagne, Beaubier kazasını gördüğünde bir HONOS Superbike yarışı kazanma fırsatı görüp görmediği sorulduğunda. “Kesinlikle böyle düşünüyorduk. Cameron'ın düştüğünü görmek çok kötüydü. Açıkçası, yıl boyunca hızını artırıyor. Sadece bu şeylerin ne kadar iyi olduğunu gösterir. Bobby'ye (Fong) şapka çıkar. Bu lastikleri görüyordum ve orası yağlıydı. Orada zor oldu. Açıkçası, bir galibiyet için savaştığımızı biliyoruz, bu yüzden oraya ulaşmak için ekstra motivasyon gerekiyor.

“Eğlenceli bir yarıştı. Bazı bölümler vardı, ilk bölüm ve son bölüm, burada kapanabildim ve ortada Bobby'nin gerçekten çektiği bazı bölümler vardı. Yani, biraz daha fazla tottering yaptık ve bu da onu yapıştıracak bir yer bulmaya bile zorlaştırıyor. Bobby, geçiş yapmak istediğim bazı bölümlerde frenler üzerinde gerçekten güçlü. Bobby'nin dediği gibi, bu kaygan, yağlı bir yarıştı. Bu yüzden takıma, Monster Energy Attack Performance Yamaha'ya şapka çıkar. Bu adamlar gerçekten çok çalışıyorlar. Tabii ki, Atlanta yoluna vardığımızda hala Cam'ı yakalamamız gerekiyor. Onun üzerinde biraz iş yapıp yapamayacağımızı göreceğiz.

EMRE ORDULU


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme