Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Karakomik Filmler 2’nin Netflix Yayın Tarihi Belli Oldu


Cem Yılmaz, Karakomik Filmlerfilminin Netflix’te yayınalanacağı tarihi paylaştı. Daha önceden Karakomik Filmler Netflix kütüphanesinden yayınlayan Cem Yılmaz, en yeni filmi Karakomik Filmler 2’yi de Netflix’te yayınlamaya hazırlanıyor.

İki mini filmden oluşan Karakomik Filmler 2, 26 Haziran’da Netflix’te yayınlanacak. Film, Deli ve Emanet olmak üzere iki ayrı filmden oluşuyor.

Cem Yılmaz’ın yönetmen koltuğunda olduğu filmde  Cem Yılmaz, Çağlar Çorumlu, Özge Özpirinçci, Necip Memili ve Tülin Özen gibi ünlü oyunlar yer alıyor.

Deli filmi taksici Güven’in bir gece mesaisinde yaşadığı olayları anlatıyor. Emanet ise babasının vefatının ardından şöhret olma hayaliyle yola çıkan Birol’un yaşadığı macerayı konu alıyor. Sinema salonlarında izleyicilere keyifli dakikalar yaşatmaya hazırlanan ünlü oyuncunun yeni filminin Netflix platformuna gelmesini merakla bekliyoruz.

Karakomik Filmler 2 filminden önce yayınlanan ilk film serisinde hangi oyuncular yer almıştı?

Ünlü oyuncu, Karakomik Filmler’de Ozan Güven, Zafer Algöz, Cemre Ebuzziya, Necip Memili, Özkan Uğur ve Uraz Kaygilaroglu gibi ünlü isimlere yer vermişti.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Cem Yılmaz’ın üstlendiği film, daha önceki filmlerde olduğu gibi izleyiciler tarafından beğeniyle karşılanmıştı.

Karakomik Filmler Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Cem Yılmaz’ın iki filmden oluşacak Karakomik Filmler serisinin oyuncu kadrosu, vizyon tarihi ve filmler hakkındaki ayrıntılar için sizleri şöyle alalım.

Gelin Karakomik Filmler 1 ve Karakomik Filmler 2 olarak 2 ay arayla vizyona girecek filmler hakkında şu ana kadar bildiklerimize madde madde bir göz atalım:

  • Konu hakkında kesin bir açıklama yapılmamış olsa da iki filmin de senarist ve yönetmenliğini Cem Yılmaz’ın kendisi yapacak.
  • Zaman içerisinde yazılmış 10 kısa hikâyesi olduğunu söyleyip önümüzdeki yıllarda bunları sinema filmi olarak çekmek istediğini dile getiren Cem Yılmaz. Karakomik Filmler 1 ve Karakomik Filmler 2 aracılığıyla bu öykülerden dördünü hayata geçirmiş olacak.
  • Karakomik Filmler 1 ve Karakomik Filmler 2, her biri yaklaşık 1 saatlik 2 ayrı hikâyeden oluşan 2 ayrı film. Dolayısıyla toplamda ortalama iki saat uzunluğunda olacak her film. Birbirinden bağımsız 2 hikâye barındıracak ve bu öyküler birbirinden film arası aracılığıyla ayrılacak.
  • Şu an için 4 filmin de hikâyesini bilmiyoruz. Fakat filmler hakkında söylentiler yok değil. Cem Yılmaz’ın projeyi ilk kez duyururken Hokkabaz‘a selam çakmış olması bu filmlerden birinin Hokkabaz’ın devam filmi olabileceği ya da ucundan köşesinden 2006 yapımı filmle bağlantılı olabileceği ihtimalini akla getirmiyor değil. Filmin IMDb sayfasındaki oyuncu kadrosunda Hokkabaz’da da yer almış olan Mazhar Alanson ve Tuna Orhan’ın da görünüyor olması bu ihtimali kuvvetlendiriyor.
  • Filmlerle ilgili bir diğer söylenti hikâyelerden birinin Her Şey Çok Güzel Olacak‘la ilgili olabileceği yönünde. Hatırlarsanız 2017’nin nisan ayında Cem Yılmaz, Her Şey Çok Güzel Olacak’ın 20. yılı şerefine 2018’de 40 dakikalık orta metraj bir film çekmeyi düşündüğünü söylemişti.
  • Ancak Karakomik Filmler 1’in oyuncu kadrosunun aşağı yukarı belli olduğunu düşünürsek iki devam filmi fikrinin de ancak Karakomik Filmler 2’de karşımıza çıkabileceğini öne sürebiliriz.
Netflix

HASAN ÇELİK


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme