Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Le Mans sanal yarışı tekrar duraklatıldı


Le Mans'taki sanal maratonun, sunucuların başka bir başarısızlığı nedeniyle yarış yine kırmızı bayraklar tarafından askıya alındı. Bu ikinci olay ve birincisi Cumartesi akşamı meydana geldi.

Bununla birlikte, bu kez maratonun bitiminden üç saat önce kuvvetlerin hizalanmasını çok fazla etkilemedi. Yarış iki Rebellion Williams ekibi tarafından yönetildi, ancak son zamanlarda ByKolles takım arabası ikinci sırada yer aldı. Ancak, podyumdaki yerler için mücadele kesinlikle bitiş çizgisine kadar devam edecek.

GTE sınıfında, 93 numaralı Porsche Esports otomobili hala lider; Roman Grosjean ekibi iki dakikadan fazla bir süreyle kaybediyor. Ferrari Charles Lecler ve Antonio Giovinazzi sondan bir önceki 47. sıraya yerleşti.

İki mürettebatın resmi olarak yenildikleri düşünülüyor. Max Verstappen ve Lando Norris'in gerçekleştirdiği Team Redline takım arabası merak ediliyor , ancak liderin arkasındaki gerçek gecikmeleri zaten 146 tur. Aynı şey, sunucuların yeniden başlatılmasının Fernando Alonso ve Rubens Barrichello ekibi ile olduğu da oldu: 20 numaralı mürettebatın yarış dışında olduğu düşünülüyordu, ancak yarışa geri dönebildi. Telafi etmek için gerçek bir şansı olmadığı açıktır.

Le Mans 24'ün sanal yarışı
Michelin destek olmaya devam ediyor...
Michelin, 13-14 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Le Mans 24 Saat Sanal Yarışları’nın resmi sponsoru oldu. Dayanıklılık yarışı olarak da bilinen bu yarışlarda her iki sınıfta yer alan araçların tümü Michelin lastikleriyle yarışacak.

Lastiklerin gerçek yarışta üstlendiği önemli rolü tam olarak yansıtacak olan rFactor 2 platformunun özellikleri nedeniyle bu yarışta olmaktan oldukça mutlu olduklarını ifade eden Michelin Motorsport Direktörü Matthieu Bonardel:

Michelin, dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden biri olma vizyonuyla ilerliyor. Uyumlu olarak e-Oyun kanalına ve gerçek yarış lastiklerinin özelliklerini ve bu lastiklerin yarışlarda üstlendiği rolü yansıtan platformlara her geçen gün artan bir oranla etkin şekilde yatırım yapıyor’’ dedi.

Dünya çapında takip edilen bu yarışın sanal ortamda gerçekleştirilmesinin sanal ve gerçek dünyanın ve farklı nesillerin bir araya gelmesiyle daha geleneksel motor sporu severlere e-Oyun dünyasını keşfetme fırsatı sunduğunu ifade eden Michelin Motorsport Pazarlama Direktörü Olivier Vialle ise:

Michelin bu organizasyonda yer alarak genç neslin emniyet, performans ve uzun ömürlülük ve aynı zamanda kendi arabalarına sahip olduklarında lastiklerin bu alanlarda yapacağı önemli katkı konusunda duyarlılığını artırabilecek’’ diye konuştu.

EMRE ORDULU


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme