Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Murray sıkı ve sağlıksız programdan şikayet ediyor


Eski dünya bir numaralı ve 2020'de henüz turnuvaya girmemiş olan Andy Murray , Salı günü İngiltere'nin Roehampton kentindeki Battle the Brits'te Liam Broady'a karşı zaferle döndü.

33 yaşındaki oyuncu, tenis maçları sert bir zemin üzerinde ve izleyici olmadan oynanan bir turnuvada 211. sıradaki çifte 6/2 puan aldı. Etkinlik sadece İngilizleri kapsıyor.

Maçtan önce, iki tenis oyuncusu, ABD'de bir polis memuru tarafından George Floyd'un ölümünden sonra dünyada yayılan ırkçılığa karşı bir kampanya olan Black Lives Matter hakkında konuştu.

"Tamam taşındım. Biraz garip hissettim, turnuvalar sıkı. Yedi ay sonra oynamadan iyiydi, çok iyi servis kullandım, ama topa çok iyi vuramadım," dedi.

Oyun, atletlerin raketleriyle devam etti ve Hawk-Eye teknolojisinin başkan yardımcısı, hat hakemleri olmadan.

Diğer single maçlarında Kyle Edmund, James Ward 6/4 6/1'i ve Dan Evans, Jay Clarke 6/3 6/1'i yendi.

Murray Çarşamba günü Edmund ile yüzleşti.

Murray maçı kaybetti...
Sakatlık nedeniyle yedi ay sonra geri dönüş yapan Andy Murray , Evans'a yenildi ve İngilizlerin savaşı olan The Brits Savaşı'nın finalini, izleyici olmadan Roehampton'da sert ve kapalı bir sahada oynadı.

Murray 1/6 6/3 10/8 'lik setlerle turnuvaya veda etti. Evans, sadece İngilizler olan bir turnuvada Pazar günkü finalde Kyle Edmund veya Cameron Norrie ile karşılaştı.

Andy, geçtiğimiz yıl, son yıl Kasım ayında Davis Cup'ta son yıllarda kalça problemleri nedeniyle turnuva oynamamıştı.

İngilizlerin savaşı, Daniel Evans tarafından ortadan kaldırılan Andy Murray, ertesi hafta Madrid'e oynamaya New York'taki ABD Açık yarı finallerine ulaşan herkes için sağlıksız olacağını söyleyen sıkı programdan şikayet etti.

Murray, kalça yaralanması sebebi ile Roehampton sergi turnuvasına kadar yaklaşık yedi ay boyunca faaliyet dışı kaldı. Tenis takvimi Ağustos ayında Washington, ardından ABD açık ile birlikte New York'ta oynanacak Cincinnati Masters ile geri dönüyor . Loggo Madrid, Roma ve Roland Garros'u dinlenmeden takip ediyor.

"Aylar boyunca durdurulduğumuzu göz önünde bulundurarak, oyuncuların New York'ta ve Madrid'de kilde oynaması sağlıklı değil."

İki yıl sıralamasında yer alan Andy, "Birçok En İyi oyuncu tüm büyük turnuvaları oynayamayacak," dedi.

EMRE ORDULU


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme