Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

NBA: Disney World Resort Ev Sahipliği Yapacak


NBA, oyuncularının sendikası ve Walt Disney Company ile 11 Mart'tan beri askıya alınan sezonunu Temmuz ayı sonlarında Orlando merkezli tesiste yeniden başlatma konusunda görüşmelerde bulunuyor.

Bass, “Önceliğimiz, dahil olan herkesin sağlığı ve güvenliği olmaya devam etmek. Uygun tıbbi protokollerin ve korumaların yerinde olmasını sağlamak için halk sağlığı uzmanları ile kapsamlı bir dizi kılavuz üzerinde çalışıyoruz” dedi.

NBAkoronavirüs pandemisinin bir sonucu olarak 11 Mart'ta sezonunu askıya alan ilk büyük spor ligleri arasındaydı. Aynı şeyi yapan diğer ligler için önder oldu. Ertelemeden bu yana, Nets yıldızı Kevin Durant da dahil olmak üzere birçok NBA oyuncusunun virüs testi pozitif çıktı.

NBA sezonunun geri kalanı 31 Temmuz'dan itibaren Florida'daki Disney World Resort'ta oynanacak.
Kobe Bryant anısına...
Disney World, 29 Nisan'da, aynı anda birden fazla oyuna ev sahipliği yapmak için çok sayıda alana sahip 220 dönümlük bir spor kompleksidir. Otellere bağlı olarak 30 veya 16 takıma ev sahipliği yapacak olan geniş spor dünyası sayesinde 29 Nisan'da potansiyel olarak NBA için uygun görüldü.

On üç Batı Konferansı ekibi ve dokuz Doğu Konferansı ekibi, play-off'ları belirlemek için her biri sekiz oyuna katılacak.

Orlando'daki ESPN Wide World of Sports Complex, 5.000 kişilik kapalı basketbol tesisine sahip.

NBA'nın önerilerine göre, 22 takımın tamamı tesiste olacak ve Kovid-19 tehdidini en aza indirmek için seyirci olmadan oyunlar oynanacak.

Perşembe günü NBA yönetim kurulu sezona devam etme planını onayladı.

Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği (NBPA), onaylanmadan önce planı kabul etmelidir. Cuma günkü konferans görüşmesi sırasında oy kullanması bekleniyor.

Peki Format Nasıl Olacak?
Los Angeles Lakers, Los Angeles Clippers, Denver Nuggets, Utah Jazz, Oklahoma City Thunder, Houston Rockets, Dallas Mavericks ve Memphis Grizzlies, Batı Konferansı'nda play-off pozisyonunda.

Milwaukee Bucks, Toronto Raptors, Boston Celtics, Miami Heat, Indiana Pacers, Philadelphia 76ers, Brooklyn Nets ve Orlando Magic şu anda Doğu Konferansı'nda play-off spotlarını işgal ediyor.

Bu 16 takıma Batı Konferansı'nda New Orleans Pelicans, Portland Trail Blazers, Phoenix Suns, Sacramento Kings ve San Antonio Spurs ile Doğu Konferansı'nda Washington Wizards katılacak.

Sezonu bitirmek için mümkün olan en son tarih 12 Ekim.

EMRE ORDULU


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme