Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Netflix Tarafından Türkiye Özelinde 6 Yeni Proje Müjdesi


Dünyanın en önemli eğlence servislerinden Netflix, kısa süre önce Türkiye özelinde 6 yeni proje müjdesini verdi. İşte detaylar;

En son detaylarına burada yer verdiğimiz Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak yeni bir “Made in Turkey” kategorisi ile gündeme gelen Netflix, Türkiye pazarına çok büyük önem veriyor.

Şu an birden fazla yerli yapıma sahip olan ve fazlasının yolda olduğunu müjdeleyen firma, bu merak edilen yeni yapımlar hakkında bir etkinlik düzenledi.

Etkinlikte konuşan ve Türkiye’nin zengin tarihi ve kültürel mirası sayesinde henüz anlatılmamış birçok hikayeye ev sahipliği yaptığının altını çizen Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş, ayrıca “Aynı zamanda muhteşem yazarlara, oyunculara, yönetmenlere ve kamera arkası ekiplere sahibiz. Ülkemizin özgün hikayeleri, bu harika ekiplerin anlatımıyla dünyanın her yerindeki üyelerimiz tarafından büyük bir keyif ve merakla izlenecek. Bu nedenle Türkiye’de daha fazla orijinal içeriğe yatırım yapmaya ve yaratıcı sektörümüz için global bir platform sağlamaya devam etmek istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bu açıklama yanında firmadan gelecek yeni yerli yapımlar hakkında da özet niyetine temel bilgiler verildi:

İşte Yeni Yerli Yapımlar

Şimdiki Aklım Olsaydı: Ay Yapım tarafından üretilen, yaratıcılığını Ece Yörenç’in yaptığı, yönetmenliğini Umut Aral ile birlikte Çağan Irmak’ın üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda;

Özge Özpirinçci (Reyhan)
Birkan Sokullu (Nadir)
Burak Yamantürk (Cihan)
Elifcan Ongurlar (Ayşe)
Ahmet Rıfat Şungar (Cem)
Ümit Erdil (Ateş)
Feyyaz Yiğit (Hızır)
Mustafa Avkıran (Sattas)
Filiz Taçbaş (Nihal)
Selçuk Borak (Fahrettin)

Yarına Tek Bilet: Türkiye’den çıkan ilk Netflix orijinal filmi olarak geçen Yarına Tek Bilet, başarılı oyuncular Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger’in başrolünde, Ozan Açıktan’ın yaratıcı gözünden ve kamerasından, OG Medya’nın yapımcılığında ekrana gelecek deniyor. Film, Ankara’dan İzmir’e doğru bir yolculuk sırasında birbirine rastlayan iki yabancının (Metin Akdülger ve Dilan Çiçek Deniz) romantik hikayesini konu alıyor.
İkilinin sürtüşmeyle başlayan ilişkisi, birbirlerini tanıdıkça aslında geçmişe bir sünger çekmek istediklerini fark etmeleri ve kendi gerçekleri ile yüzleşmeye başlamalarıyla farklı bir yola evrilir. Yarına Tek Bilet söylendiği kadarıyla tüm dünyayla aynı anda 19 Haziran 2020’de Netflix’te yayına giriyor.

Exatlon Challange: Acun Medya’nın format sahibi olduğu ve yayınlanmaya başladığı 2017 yılından beri dünya genelinde 58 milyon izleyiciye ulaşarak spor ve reality’yi bir arada sunan Exatlon, yepyeni versiyonuyla izleyicisiyle buluşuyor:
Exatlon Challenge. Yeni format, Türkiye’nin en popüler influencer’larını Exatlon’un oldukça çekişmeli bir o kadar da eğlenceli dünyasına davet ediyor.

Bu arada firma yukarıdaki belirtilen yeni orijinal projelerin yanı sıra, gişede büyük başarılara imza atmış Yedinci Koğuştaki Mucize, Biz Böyleyiz ve Eltilerin Savaşı filmlerinin de beyaz perdenin hemen ardından Netflix izleyicisiyle buluşacağının müjdesini de verdi. Ayrıca henüz ilk sezonu yayımlanan Atiye’nin 3. sezon onayı aldığı da aktarıldı.

Netflix Türkiye pazarında kaç aboneye sahip?

Firmanın yapılan en son açıklamaya göre Türkiye’de 1,5 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Firma yaptığı yerli içerik adımları ile bunun sürekli olarak artırıyor.

HASAN ÇELİK


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme