Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Q SCHOOL (Q OKULU) ARTIK GİRİŞE AÇIK


2020 Q School, dünya snooker (Snooker, 22 topla oynanan, Britanya'da popüler olan bir bilardo türüdür) oyuncuları için 12 yer alarak dünyadaki tüm snooker oyuncularına hayallerini kovalama fırsatı veriyor.

Q School'a giriş 30 Haziran Salı günü itibariyle açıktır. Giriş için tıklayın.

Q School 3 Ağustos Pazartesi günü başlayacak ve arka arkaya üç bilardo turnuvası oynanacak. Her etkinlikte dört yarı finalist, 2020/21 ve 2021/22 sezonları için Dünya Snooker Tur'unda yer alacak.

Q School, Sheffield'deki İngiliz Spor Enstitüsü'nde - Betfred Dünya Şampiyonası elemeleriyle aynı mekanda gerçekleşecek.

Milliyetlerine, yaşlarına veya cinsiyetlerine bakılmaksızın, ulusal federasyonlarında iyi durumda olmaları koşuluyla dünyanın her yerinden tüm oyunculara açıktır. Giriş ücreti 1.000 £.

Sezon sonunda turdan düşme riski taşıyan mevcut profesyoneller, Betfred Dünya Şampiyonası elemelerine girme şansına sahip olacaklar. Bu oyuncular daha sonra ilk etkinlik için çekilişe dahil edilecek, ancak Tur'daki yerlerini koruyorlarsa çekilişten çıkarılacaklar.

WST(Dünya Snooker Turu) Başkanı Barry Hearn şunları söyledi: “Dünyanın karşılaştığı mevcut zorluklara rağmen, turumuzu devam ettirmek ve oyunculara fırsatlar sunmak için aralıksız kararlılık gösterdik. Buna hevesli oyuncular da dahildir. Uzun bir süredir Q School'a doğru ilerleyen birçok oyuncu var ve kesin amacımız bunun devam etmesi gerektiğidir.

DEVAMI...
“Bu ay ki Şampiyonlar Ligi ile etkinlikleri güvenli ve başarılı bir şekilde gerçekleştirebileceğimizi zaten kanıtladık. Bu fantastik turnuva tüm oyunculara ve yetkililere kendi sağlık ve güvenliklerinin en yüksek önceliğimiz olduğuna güven verdi.  Q School da dahil olmak üzere önümüzdeki aylardaki tüm etkinliklerde desteklenecek.

“2020/21 sezonu için planlar hala gelişiyor, ancak tur oyuncularının turnuvalarda rekabet etmek ve para ödülü kazanmak için birçok fırsata sahip olduğundan emin olmak için çaba göstereceğiz.

David Gilbert Q School'dan geldi ve şimdi snooker'ın en iyi yıldızlarından biri
“Q School 2011'den beri çalışıyor ve oyuncuların Tur'a katılmaya hak kazanmaları için en iyi ve en adil olan yolu gösterdi. O yıl David Gilbert mezun oldu ve şimdi dünyanın en iyi 16'sı arasında ve rüyayı yaşıyor. Geçen yıl Si Jiahui ve Louis Heathcote gibi yetenekli gençlerin Dünya Snooker Turunda ilk kez yer aldıklarını gördük.

EMRE ORDULU


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme