Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Shokugeki no Souma : Food Wars


Shogueki no Souma yani Food Wars animesi Soma Yukihira adlı bir liseli gencin aşcılık macerasını anlatmaktadır. Soma babası ile birlikte küçük bir Japon restorantı işleten bir gençtir. Lise çağına gelmesiyle birlikte babası restorantı kapatır ve oğlunu Japonyanın en ünlü aşcılık okullarından Totsuki Akademisine gönderir. Anime Soma’nın aşcılık okulundaki maceralarını anlatır. Aşcılık okulunda yeni arkadaşlıklar kurup, aşcılığı geliştirecek ve arkadaşlarıyla birlikte yeni maceralara atılacaktır. Totsuki Akademisinin en önemli olaylarından biri olan Shokugeki yani yemek savaşlarında zorlu mücadelelerde bulunacak ve kendini geliştirecektir. 75 bölüm anime ve 313 sayılık bir mangaya da sahiptir.

Karakterler 
IMG_256

Soma Yukihira: Ana kahraman Sōma, Jōichiro Saiba'nın oğludur. Babasının yemekhanesinde doğan ve yetiştirilen Yukihira, pişirmenin temel amacı, tüm müşterileri eşit derecede tatmin etmek ve onlara mümkün olan en iyi hizmeti vermektedir.

IMG_256

Erina Nakiri: Hikâyenin iki ana kahramanından biri olan Erina, Soto'nun rakibi olarak tanıtılan Totsuki yönetmen Senzaemon'un torunu. Azza'nın tek kızı ve Senzaemon'un biyolojik kızı olan adsız bir annesi olan Azami tarafından suiistimal edilmekte olan Azami tarafından travmatize edilmiş hali varlığını dile getirmektedir ve nihai amacı, "gerçek gurme yiyeceği" nin somutlaştırılmasıyla "gerçek gurme yiyeceği"nin bir örneği olarak Erina'yı geliştirmektir. Tanrı'nın Dili "dir.

ÇAĞATAY BAYAT


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme