Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Suzuki Moto France GSX-S 750 MotoGP'yi Tanıttı


Suziki Fransız yetkili bayi markanın 100. yıldönümünü kutlamak için özel seri olan GSX-S 750'yi tanıttı. 2020 Suziki GSX-RR MotoGP motorundan esinlenilen boya şemasına sahiptir. Ayrıca, motosiklet bir Akrapovic egzoz sistemi ile donatılmıştır.

İşte karşınızda yeni GSX-S 750
Fransız ithalatçı en çok satan modellerinden biri ise Suzuki GSX-S 750'dirMotoGP boya şeması ve karbon kabuğu Akrapovic egzozunun yanı sıra, bu özel baskı gümüş renkte çeşitli dekoratif çıkartmaların yanı sıra sponsor yazı ve parlak sarı jant kenarı çıkartmaları ile birlikte geliyor. Üstyapı, kısa bir plaka tutucu ile tamamlanmıştır.

Muhtemelen çoğumuz bazı güç çıkışı geliştirmeleri bekliyorduk, ancak motor yükseltmesi yok. Böylece, motosiklet hala 749cc sıralı dördünden 114 hp ve 81 Nm tork sağlıyor.

Suzuki GSX-S 750 MotoGP Replica Fransa'da 9,449 € 'dan başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Teknik tarafta yeni bir şey olmamasına rağmen, Japon üreticinin gelecek yıl yeni bir GSX-R 1000 superbike piyasaya sürmesi bekleniyorken, yeni bir Hayabusa henüz yeni bir nesil üzerinde çalışabileceklerine rağmen Suzuki tarafından onaylanmadı.

Suzuki GSX-S750 'Silahın Oğlu'

Şimdi bu kez GSX-R750 motoruna dayanan bir minime sürümü var, 2005'ten de beri de böyle. Bu eski teknolojide yanlış bir şey yok. Elbette, motorun sonraki sürümlerinde biraz daha minime sürümü vardı, ancak genel kullanım için yeniden tasarlanan bu tip motosiklette, daha önemli olan şey de tork. Herkes bununla aynı fikirde değil, ama günlük kullanımda düzenli devirlerde sağlam bir homurdanma yapmak daha dostça bir yolculuk sağlıyor.

GSX-S750 esasen GSR750'nin yerine geçer. Daha agresif görünüyor ve haklı olarak daha fazla güç kazanıyor. Karoser, çömelmeye hazır, çömelmiş bir hayvanın görünüşünü veriyor ve bunu başarıyorlar da. Suzuki buna “Apex Predator” diyor. Daha büyük litrelik stabiliteden farklı olarak, soluk bir alternatife sahip değildir.

Güç artışına katkıda bulunan, daha iyi atomizasyon ve yanma için geliştirilmiş yakıt enjektörleri ve pompalama kayıplarını azaltmak için karter havalandırmalarına sahiptir. Biraz daha kısa son vites, hızlanmaya yardımcı olur. GSR'nin ne kadar hızlı gittiğine dair çok yanlış bir şey yoktur.

EMRE ORDULU


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme