Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

TFF Yönetim Kurulu, 2. Lig, 3. Lig İçin Kararını Verdi


Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Yönetim Kurulu, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerin oynatılmamasını kararlaştırdı.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2. Lig ve 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar verdi.

TFF ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı , Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı düzenledi.

Federasyondan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre; toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini Yönetim Kurulu'na bıraktı. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, 2. Lig ve 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar verdi. TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararının önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

TFF ayrıca, "Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz" ifadelerini kullandı.

2.Lig ve 3.Lig Durumları İse Şu Şekilde
2. Lig Beyaz grupta Yılport Samsunspor şu ana kadar oynanan 28 maçta 78 puan toplayarak en yakın rakibine 10 puan fark ile liderlik koltuğunda oturuyor.

Kırmızı grupta ise Bandırmaspor 60 puan ile liderken en yakın rakibi olan Ankara Demirsporun 57 puanı bulunuyor.

Kırmızı grubun 32. haftasında Ankara'da oynanacak olan Ankara Demirspor-Bandırmaspor müsabakası belki de alınan bu karar ile Ankara Demirspor tarafını kuşkusuz üzdü. TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararının önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

3. lig 1. grupta 55 puan ile Serik Belediyespor liderken en yakın rakibi olan Anagold Erzincanspor'un ise 52 puanı bulunuyor.

2. grupta ise Kocaelispor 64 puana sahip olarak en yakın rakibine 14 puan farkı ile liderlik koltuğunda oturuyor.

3. grupta ise Karacabey Belediyespor A.Ş 64 puan ile en yakın rakibi olan Somaspor'a 19 puan farkı ile liderlik koltuğunda bulunuyor.

EMRE ORDULU


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme