Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) ve Atletizm Federasyonu(IAF), 2021 yılına kadar ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları eleme sistemine yönelik düzenlemelerini yayınladı.


TENİS

Kovid-19 pandemisinin oyunların zamanlaması üzerindeki etkisini ele alan Tokyo 2020 için gözden geçirilmiş yeterlilik ilkeleri doğrultusunda , Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından tenis etkinlikleri için yeni bir yeterlilik sistemi yayınlanmıştır.

Yeni Eleme Dönemi
Yeterlilik süreci kadınlar için WTA (Kadınlar Tenis Birliği) erkekler için ATP (Profesyonel Tenisçiler Birliği) sıralamasına dayanmaktadır.

Yukarıda belirtilen sıralamalara göre single yarışmasında cinsiyet başına 56 doğrudan kabul olacaktır, bunun yanında çiftler için 64, karma çiftler için 32 olacaktır.

Sporcuların puan toplayabilecekleri süre 7 Haziran 2021'e kadar uzatılmıştır.

Kotalar İçin Onay Süreci
Uluslararası Tenis Federasyonu'ndan kalifiye sporcuların isimlerini Ulusal Olimpiyat Komitelerine (NOC) en geç 10 Haziran 2021 tarihine kadar onaylamaları istenecektir.

NOC'lardan bu kota yerlerini ITF'de en geç 17 Haziran 2021 tarihine kadar kullanmak isteyip istemediklerini onaylamaları istenecektir.

Tokyo 2020'deki Tenis Etkinlikleri
Beş tenis etkinliği olacak: erkekler ve kadınlar tekler, erkekler ve kadınlar çiftler ve karışık çiftler. Format, bu etkinliklerin her biri için tek eleme turnuvası olacaktır.

Teklerde, cinsiyet başına 64 sporcu yarışacak.

Çiftlerde, 32 takımda 64 sporcu yarışacak.

Karışık çiftlerde 32 sporcu 16 takım olarak elemeli ve yarışacak.

ATLETİZM

Merkezin geçen hafta yeniden açılmasından sonra, Dünya Atletizm Federasyonu Tokyo 2020 için güncellenmiş Olimpiyat kalifikasyon sürecini yayınladı ve oyunların yeni zamanlamasını ele aldı.

Ayrıca büyümeyi teşvik etmek ve daha sağlıklı bir dünya yaratmak için atletizm gücünü kullanmak için yeni stratejik planlarını açıkladılar.

Genişletilmiş Yeterlilik Süreci
Eleme süresi, sporcuların eleme puanları elde etmeleri için daha fazla zaman tanımak amacıyla gelecek yıla kadar uzatılmış, ancak eleme döneminin askıya alınması 5 Nisan - 30 Kasım 2020 arasında uygulanmaktadır.

Maraton ve 50 km'lik yarış yürüyüşü için, giriş standartları ve dünya sıralamaları 1 Aralık'tan 2020'den 31 Mayıs 2021'e kadar uzatıldı.

10.000 m, 20 km yarış yürüyüşü, kombine etkinlikler ve röleler için giriş standartları dönemi ve dünya sıralamaları 1 Aralık 2020'den 29 Haziran 2021'e (22 ay) kadar uzatıldı.

Diğer tüm etkinlikler için, dünya sıralaması dönemini içeren 1 Aralık 2020 - 29 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında genişletilmiştir.

EMRE ORDULU


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme