Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

CEV 2021 Avrupa Kupaları için önlemler ve acil durum planları açıkladı.

Bu önlemler, pandeminin patlak vermesi nedeniyle son rekabet sezonunun aniden sona ermesini takip ediyor, üye Federasyonların çoğunluğu kendi ulusal liglerini bitiremiyor ve böylece mevcut sıralamanın son turuna göre ilgili sıralamaları 'donduruyor' , herhangi bir tescil veya playoff aşaması olmadan.


CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu'nun 2021 baskısına katılım konusunda, BoA aşağıdakileri kabul etti:

Ulusal Federasyonlar yine de bu yılın başlarında yayınlanan ilgili Sıralama Listesine göre takımlarını kaydedecekler.
Avrupa Sıralaması tarafından tanımlanan slotları doldurmanın yanı sıra, Ulusal Federasyonlar her cinsiyet için ekstra bir takım daha kaydedebilecektir. Bu takım kampanyalarına CEV Şampiyonlar Ligi'nin son üç baskısının ikisine katılım ve ilgili ulusal ligde ilk beşe girme dahil olmak üzere uygunluk kriterleri ile 1.-3. Turdan başlayacak. Bu ekstra alanların tahsisinde, öncelik sırası ilgili Avrupa Sıralamasını yansıtacaktır.
• 4. Tur her zamanki gibi cinsiyet başına 20 takıma sahip olacak. Bir veya daha fazla takımın ilgili Ulusal Federasyon tarafından kaydedilmemesi nedeniyle bir boşluk varsa, ek turlar 4. Tur'a katılacak 20 kulüp listesini tamamlamak için erken turlardan yararlanabilir.


CEV Yönetim Kurulu, 2021 Avrupa Kupaları için geçici bir takvimi onayladı bu, pandeminin Avrupa genelindeki evrimine bağlı olarak değişime tabidir. Her üç Avrupa Kupası için Lot Çekimi, Ağustos ayının ikinci yarısında Lüksemburg'da gerçekleşecek ve daha fazla bilgi zamanında gelecektir.

Prensip olarak, 1.-3. Tur iç saha ve deplasman maçlarından oluşacaktır, ancak kayıtlı takım sayısına bağlı olarak yarışın 1. ve 2. Turunda tek turlu robin turnuvaları yapılabilir. Sonraki turların formatı değişmez, 4. Tur için çift turlu bir robin planlanır ve ardından yarışma için tek finalde Süper Finaller ile zirveye ulaşmadan çeyrek finallerde ve yarı finallerde ev ve deplasman maçları gelir.

Ayrıca, BoA bir beklenmedik durum planını ve takımların kendilerini seyahat edemeyeceklerini veya maçlara ev sahipliği yapamayacaklarını belirledikleri bir dizi tedbiri onayladı. 1. ve 3. Turlarda, maçları aynı mekanda ev ve deplasmanda tutma ve daha sonra doğrudan CEV Kupası'na geçecek olan bir takım tarafından kaybedilme olasılığı bulunur. 4. Tur'a gelince, CEV mücbir sebeplerden dolayı kaybetme, ev ve deplasman maçlarından turnuvalara geçme ve maçların sonuçlarına göre havuzun 'dondurulması' gibi bir dizi senaryo tasarladı. Gerçek programda herhangi bir aksamaya kadar oynanacak.

EMRE ORDULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme