Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Djokovic'in ilk ATP rakibi şunları hatırlıyor: 'Özel bir şey vardı'

Novak Djokovic'in ATP tenis turnuvasında ilk rakibi olan 2004'te Hırvatistan'daki Umag turnuvasında Filippo Volandrimaçı bizlere hatırlattı ve Sırp'ın kariyerinde geliştirebileceği özel bir şeye sahip olduğunu anlattı. Sırpların lansmanı 17 yaşındaydı.

Volandri o zamanlar dünyadaki 65. sıradaydı: "Çok iyi başladım, kolayca kazandım, 5/1 puan aldım ve çok iyi oynamasına rağmen, o çocuğun bana zarar verebilecek fiziksel gücü olmadığını hissettim. Kendisiyle çok kavga ettiği görüldü. Ciddi solunum problemleri yaşamasına rağmen''.

İtalyanlar başlangıçta Sırpları rahatsız eden ve diyetinden glüteni keserek çözdüğü sorunları hatırladı: "Aniden seviyesi yükselmeye başladı, seti tiebreaklere götüren etkileyici bir tepkiydi. Öğrenilebilecek şeyler var, ama bu tür bir sıkıntıya karşı tutum, o yaşta az sayıda oyuncu bunu gösterebilir''.

Maç 7-6 (5) 6-1 sonuçlandı, ancak Volandri derin bir duygu hissetti. "Esneklik düzeyinde, diğer oyunculardan daha uzundu ve topa çok sert bir şekilde vurabildi. Fiziksel olarak çalışmamasına rağmen, vuruşunu kaybetmeden vuruşlarını hızlandırdı. 


Nasıl olduğunu açıklamak özel biri ile oynadığım zaman benim için çok zor, bilmiyorum, belki de tutum, zihinsel güç ... Mahkemede çok uzakta oynadığı ve kısa bir süre sonra mahkemedeki pozisyonunu nasıl düzelttiğini ve oynadığını gördüm. Kariyerinde farkı yaratan şey budur, pozisyonunu yolda tutması şaşırtıcı "dedi.

"Bu oyunu hatırlamak garip. O yaştaki bir çocuğun bir numara olup olmayacağını asla söyleyemezsin, ama kesinlikle bir şeyleri vardı. Tenis tarihinin en iyi backhandlerinden birine sahip ve en yoğun zamanlarda onun büyük şampiyon olmasını sağlıyor ".

EMRE ORDULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme