Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları için atletizm programı yayınlandı

Olimpiyat tarihinde ilk kez, hem kadın hem de erkek maratonu zafer törenleri, ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarında kapanış töreni sırasında düzenlenecek, güncellenen atletizm tarifesine göre bu durum ortaya çıkıyor.

Maraton madalya sunumlarının kapanış törenine dahil edilmesi, bugün açıklanacak olan 10 günlük atletizm programını kapsayacak ve bu program, Mart ayında ertelenmeden önce 32. Yaz Olimpiyat Oyunları için daha önce açıklanan zaman çizelgesini takip edecek.

Program 30 Temmuz 2021 Cuma günü erkekler 3000m engelli yarışının açılış turu ile başlayacak ve 8 Ağustos Pazar günü oyunların son gününde, Japonya'nın dağlık kuzeyindeki Hokkaido'nun başkenti Sapporo'daki erkek maratonu ile sona erecek. Arada, Tokyo Olimpiyat Stadı'nda yarışma 16 seansa yayılacak.


Atletizm, 31 Ağustos'ta yapılması planlanan üç finali (erkekler disk atma, kadınlar 100 metre ve açılış karışık 4x400 metre bayrak yarışı) ile her iki '' Süper Cumartesi Günleri '' nde belirgin bir şekilde yer alıyor. Yedi atletizm şampiyonluğu da 7 Ağustos Cumartesi günü, o gün için planlanan 34 etkinlik finalinde, oyunlar sırasındaki en yüksek tek günlük sayı arasında belirlenecek. 31 Temmuz'da 'Altın Pazar', erkekler 100 metre finali ile kapsanan 25 madalya etkinliğini içerecek.

Ekim ayında açıklandığı gibi Sapporo, Tokyo'da meydana gelebilecek yüksek sıcaklıkların etkilerini azaltmak için IOC ve uluslararası federasyonlara danışarak Tokyo 2020 organizatörleri tarafından alınan çok çeşitli önlemlerin bir parçası olarak maratonlara ve yarış yürüyüşlerine ev sahipliği yapacak..

Haziran ayında açılandığı gibi, halihazırda yürürlükte olan Tokyo 2020 yeterlilik sistemi, oyunların yeni tarihlerine uyacak şekilde uyarlandı.

Kalifikasyon ilkeleri, giriş standartları ve ardından Dünya Atletizm dünya sıralaması ile kalifiye olabilen sporcularla değişmeden kalacak.

2019'da kalifikasyon döneminin başlamasından bu yana giriş standardını karşılayan sporcular kalifiye olmaya devam eder ve uzun süreli kalifikasyon süresi içinde kalifiye olacak diğer sporcularla birlikte kendi üye federasyonları ve Ulusal Olimpiyat Komiteleri tarafından seçilmeye hak kazanırlar.

Koronavirüs pandemisi sırasında dünyanın dört bir yanındaki eşit olmayan eğitim ve rekabet fırsatları nedeniyle, Dünya Atletizm 7 Nisan'da, yeterlilik süresinin (tüm etkinlikler için) 6 Nisan ile 30 Kasım 2020 arasında askıya alındığını açıkladı.

25 Haziran'da Dünya Atletizm , sporcuların, medyanın ve taraftarların gelecek yıl Olimpiyat Oyunları'nın kalifikasyon sürecini izlemelerine yardımcı olan çevrimiçi bir araç olan 'Tokyo'ya Giden Yol'u başlattı .

EMRE ORDULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme