Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Fabricio Werdum, Fight Island galibiyetinden sonra 'tüm zamanların en iyisi' Fedor Emelianenko'ya rövanş teklif etti

Brezilyalı ağır siklet Werdum, Fedor'a karma dövüş sanatları yarışmasındaki ilk meşru yenilgisini, Rus eski PRIDE şampiyonu Strikeforce bayrağı altındaki bir etkinlikte 69 saniyede almıştı

Rus sambo uzmanı Werdum'un  yenilgiyi kabul etmek zorunda kaldığı için MMA tarihinin daha anıtsal üzüntülerinden biriydi, ancak her iki adam da kariyerlerinin alacakaranlığına yaklaştıkça, artık bir sona geliş zamanı olabilir.

Ben Fedor, yüzde 100 ile savaşmak istiyorum ," Werdum Alexander Gustafsson karşı gönderme galibiyeti Fight Adası'nda belirdi. Ona çok saygı duyuyorum. Ona tekrar benimle kavga etme fırsatı vermek istiyorum.

On yıl sonra herkes bu dövüşü görmek istiyor. Nerede olduğunu bilmiyorum ama şundan eminim Fedor ile dövüşmek istiyorum. Ona saygı duyuyorum, bence dünyanın en iyisi o ."


Bununla birlikte, iki adam arasındaki yenilenen rekabet neredeyse kesinlikle UFC'nin dışında gerçekleşecek. Werdum'un Cumartesi gecesi zaferi, örgütle olan mevcut sözleşmesinin son dövüşüydü ve tüm göstergeler, 43 yaşındaki çocuğun yakında ücretsiz ajans pazarını test edeceğini gösteriyor.

Emelianenko, şu anda şef Scott Coker'in UFC anlaşmalarının süresi dolduğunda dövüşçüleri yakalamak için birkaç hamle yaptığı Bellator MMA'yı temsil ediyor ve arzu ettiği yeni düzeni düzenlemek için Werdum ile terimleri tartışmakla ilgilenebilir. 

Hem Werdum hem de Fedor, tarihteki en iyi ağır MMA savaşçısının belirlenmesi için Stipe Miocic ve Daniel Cormier'in beğenileriyle düzenli olarak tartışıyorlar. Bununla birlikte, Werdum'un tutumu çok basit: tanınmayı takdir eder, ancak bu onur için sadece bir gerçek aday vardır.

Bunu söylemek çok zor ," diye açıkladı WerdumHayranlar bir şey söylüyorsa, yüzde 100 mutluyum. Eğer Werdum'un en iyisi olduğunu söylüyorlarsa, teşekkür ederim, takdir ediyorum, ama bunu söylemiyorum. Bunu söylemek çok zor.

Stipe Miocic çok iyi bir savaşçı, şimdi şampiyon ama her zaman değil. Benim için her zaman [en iyi savaşçı] Fedor ."

EMRE ORDULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme