Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

FIFA, Katar 2022 Dünya Kupası'nın Kasım ayında başlayacağını doğruladı

FIFA Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Katar'daki 2022 Dünya Kupası'nın daha önce görülmediği gibi olduğunu doğruladı.

FIFAKatar'daki 2022 Dünya Kupası'nın tarihlerini doğruladı ve Dünya Kupası finali 18 Aralık'ta Noel'den sadece bir hafta önce hazırlanacak.

Bu, potansiyel olarak Gareth Southgate'in İngiltere tarafındaki bir takımın , Noel şampiyonluğunu dünya şampiyonu olarak yukarı kaldırmak için mükemmel bir erken Noel hediyesine sahip olacağı anlamına geliyor . 

Futbol tarihinde ilk kez Dünya Kupası Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları dışında oynanacak ve açılış maçı 21 Kasım 2022'de Al Khor'daki Al Bayt Stadyumu'nda ev sahibi ülkeyi içeriyor.

Birbirine 40 mil yarıçapındaki stadyumlarla, potansiyel olarak destekçilerin ve medyanın aynı gün içinde birden fazla oyuna katılmalarını sağlayacaktır.


Üç oyun hariç tüm takımlar arasında üç günlük dinlenme süresi olacak. Ayrıca, takımların, taraftarların veya medyanın uçarak veya maçlar arasında uzun demiryolu veya karayolu yolculukları yapmak için zaman harcamalarına gerek kalmayacaktır. 

Final 18 Aralık'ta Doha'daki Lusail Stadı'nda 11:00 ET başlama vuruşuyla oynanacak.

Bu, Dünya Kupası Finalleri'nin ilk turunda (grup aşaması) dört takımdan oluşan sekiz grup içeren son Dünya Kupası'dır.

ABD, Kanada ve Meksika'nın ev sahipliği yaptığı 2026 Dünya Kupası grup aşamasında 48 takıma sahip olacak.

Katar'daki grup maçları 12 gün boyunca günde dört maçla oynanacak. Başlangıç ​​zamanları grup aşamasının ilk iki turunda sabah 6, akşam 9, akşam 12 ve akşam 3 için planlanmıştır.

Grup aşaması maçlarının son turu ve eleme turu için başlangıç ​​saatleri 11:00 ET ve 15:00 için ayarlanmıştır.

2022 Dünya Kupası için 32 takım alanı, turnuvanın başlangıcına kadar 28 ay ile çözülmedi. Koronavirüs pandemisi nedeniyle, CONCACAF (Amerika Birleşik Devletleri, Meksika) ve UEFA (Avrupa) gibi büyük kuruluşlarda eleme maçlarına başlama tarihleri ​​henüz planlanmadı.

EMRE ORDULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme