Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

GATESHEAD'DEKİ WANDA DİAMOND LEAGUE TOPLANTISI İPTAL EDİLDİ

2020 Wanda Diamond League takviminde yapılacak bir değişiklikle Gateshead'de yapılması planlanan toplantı planlandığı gibi devam etmeyecek.

Wanda Elmas Ligi bugün 2020 takviminde bir değişiklik daha yaptığını duyurdu. 12 Eylül'de sezonun beşinci rekabetçi toplantısı olması planlanan Gateshead'deki Müller Grand Prix'si iptal edildi.

Organizatör British Athletics, yerel yetkililer Gateshead Council ile yaptığı ortak açıklamada, "Bu Eylül ayında yapılması planlanan Müller Grand Prix Gateshead'in artık resmi olarak iptal edildiğini duyurmak üzücü bir haber.


COVID-19 nedeniyle bu yılın başlarında getirilen hükümet önlemleri, sonuçta Gateshead Uluslararası Stadyumu'ndaki tesislerin çok ihtiyaç duyulan yükseltmesinin ilerlemesini engelledi.”

"Zamanla bizi uluslararası sporcuların sadece güvenli bir şekilde rekabet etmekle kalmayıp, aynı zamanda birinci sınıf tesisleri kullanarak tam potansiyellerine de rekabet edebilmelerini sağlamak için yendi."

“Gelecek yıl Uluslararası Atletizm'i Gateshead'e geri döndürme hırsımızı gerçekleştirmek için birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Devam eden küresel sağlık durumu ve sürekli değişen düzenlemeler nedeniyle, 2020 Wanda Diamond League takvimi geçici ve daha fazla değişikliğe tabidir.

Şu anda yedi yarışmanın 14-17 Ekim tarihleri ​​arasında yapılması planlanıyor. 2020 Wanda Diamond League, genellikle olduğu gibi bir finale çıkan yapılandırılmış bir dizi etkinlik olmayacak. Bu nedenle sporcular bu sezon Diamond League puanları kazanmayacaklar ve Zürih'te planlandığı gibi tek bir 24 disiplin finali olmayacak.

EMRE ORDULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme