Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Greysap Redux: Polii ve Rahayu Geri Döndü


Ağustos ayında Basle'de BWF dünya şampiyonalarında bronz madalyanın sahibi oldular. QF maçı, CHEN & JIA'ya karşı, endişe verici hızlarla vurulan servislerle zor bir mücadeleydi.

 Bu yorucu oyunda nasıl hayatta kalacaklarını görmek zordu ama kolay seçenekleri reddetti ve zeminde durdular, sonunda 25-23 23-21 kazandılar. Gezide bu turnuva bir dönüm noktasıydı.

Polii'nin sonraki sakatlık sorunları nedeniyle kendileri ve antrenörleri ile gelecekleri hakkında dürüst bir konuşma yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Geçmişte sık sık maçlarda savunmaktan 'adil' görünüyorlardı, ancak bu onların rekabet düşüşüne katkıda bulunuyordu. Diğer çiftler onları çalıştı ve uzun mitingler, takaslar ve savunma temelli bir oyun yeterli değildi.

Greysap'ın SEA Oyunlarına katılımı tuhaftı. O zamanlar diğer kilit Endonezyalı oyuncular Dünya Turu Finalleri için hazırlanıyorlardı. Ancak Manila'da altın kazandılar. Greysia Polii, bu etkinliğin diğer iki ortağıyla (Jo Novita ve Nitya Krishinda Maheswari) zaten üç gümüş tuttu, ancak bu sefer Apri Rahayu ile sonunda Altın aldı.


Ancak turnuva bittikten hemen sonra Çin'e bir uçakla atlamak zorunda kaldılar. Geç saatlere kadar Guangzhou'ya geldiler, Gala yemeğini kaçırdılar, sonra yuvarlak robin sahnesine hiç gitmediler. Her maçı kaybettikten sonra ilerlemediler. Greysap hayranları her yerde şaşkın hissediyorlardı. SEA Games zaferi bir anormallik miydi?

Yılın ilk turnuvası - Malaysia Masters 2020 - yarı finalde kazananları kaybetti.

Son zamanlarda Apri, Tontowi Ahmad ile biraz XD oynuyor. Badminton'daki bir klişe, XD oynayan kadınların genellikle WD için net güvenlerini arttırıyor.

 Tontowi gibi bir efsanenin onunla oynamak istediğine inanması da harika olmalı. Şimdi ön sahada odaklanmış bir açlığı var. Puan için avlanmaya çalışacağız ve büyük müdahaleler görüyoruz. Bu, destek için Greysia ile başlatabileceği kısa yassı mitinglerle ittifak halinde, rakipler üzerinde büyük baskı yarattı.

Düz oyunlarının büyük bir temposu var ve bundan oluşturabilecekleri diziler onları rekabetçi bir avantaja soktu. Her ikisi de dik paramparça olabilir ve acımasızdır. Uzun ralliler için hala dayanıklılık ve iştahları var ama şimdi Apri mekansal farkındalığını geliştirdi.

 Uzaydan yararlanmak için mitingdeki mekiğin yönünü değiştirecek. Puan kazanma isteği arttı. Tabii ki onlar hala harika savunucular ve kazananları savunmadan çıkarmak bir rakibe hükmetmenin çok güçlü bir yoludur.

EMRE ORDULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme