Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Halep Palermo Turnuvasından Çekildi

WTA
turnuvasının İtalya'nın Palermo kentinde 
düzenlenmesi, COVID-19 korkusuyla yarışmayı bırakan dünyanın iki numarası Rumen 
Simona Halep öfkelendirdi.

"Bölgesel sağlık danışmanı Ruggero Razza, doğrudan Halep'e Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği'nin çalışanlara ve profesyonel tenis oyuncularına nasıl uygulanmaması gerektiğini açıklayan resmi bir yazı göndermişti."


"Halep'in ekibi son kararı bize bildirerek tüm çabalarımızı boşa çıkardı. Acı ve derin hayal kırıklığına uğradık."

"Halep'in kararını büyük bir hayal kırıklığı ile öğrendik. İyimser olduk ve profesyonel oyuncuların karantinaya almaları gerekmediği konusunda Halep'in ekibine bilgi verdik."

Tenis oyuncusu, 3 Ağustos'tan itibaren kadın takvimini yeniden açan turnuvanın ana cazibe merkezi olacak. ABD Açık'tan bile vazgeçmişti.

Halep şunları söyledi:

"Romanya'da COVID-19 vakalarındaki artış ve şu anda uluslararası seyahat konusundaki kaygım göz önüne alındığında, Palermo'dan vazgeçmek için zor bir karar almak zorundayım. Tüm çabaları için turnuva direktörü ve İtalyan Sağlık Bakanlığı'na teşekkür etmek istiyorum.

Simon Halep

Simona Halep Rumen tenisçi. 2008 yılında Fransa Açık'ta finalde vatandaşı Elena Bogdan'ı yenerek Kızlar Tekli şampiyonu olmuştur.

Halep 2012 sonunda ilk 50 içindeydi, Ağustos 2013’te ise ilk 20'ye, ardından Avustralya Açık'ta çeyrek finale ulaşmasıyla Ocak 2014’ten sonra ilk 10'a girdi. Halep 6 WTA turnuvasını aynı takvim yılı içinde 2013’te kazanmıştı. Bu başarıya son olarak ulaşan Steffi Graf 1986’da 7 tane kazanmıştı.

WTA'de En Çok Gelişen Oyuncu olarak seçildi. ESPN’in Center Court’s tarafından 2013 En Çok Gelişme Kaydeden Oyuncusu seçildi. Halep 2014 Fransa Açık‘ta finale çıktı. 

Bu ilk Grand Slam finalinde Mariya Şarapova ile oynadı. 3 sette kaybetti. Ayrıca aynı yıl Wimbledon’da yarı final oynadı, ancak Eugenie Bouchard’a kaybetti.

2015 yılında Rogers Cup'ta finale kadar yükseldi, finalde sağlık sorunu nedeniyle maçtan çekildi. Halep Cincinnati turnuvasında da finale çıktı. Serena Williams ile oynadı. 2 sette kaybetti. Simona Halep 2015'teki performansıyla, WTA Finallerine katılmaya hak kazandı.

Halep, 2016'da Samantha Stosur'u 2 sette yenerek Madrid Açık'ta finale çıktı. Finalde ise Dominika Cibulkova'yı 2 sette yenerek 2016 yılının ilk kupasını Madrid Açık'ta kazanmış olup kariyerinin 12 WTA şampiyonluğunu da elde etmiş oldu. Bu yıl Bükreş ve Montreal Turnuvalarını'da kazanarak sezonu 4 numara olarak bitirdi.

2017 yılında tek şampiyonluğunu Madrid turnuvasında kazandı ve sezonu 1 numarada bitirdi.

2018 yılında Shenzen turnuvasını kazandı. Avustralya Açık'ta Final oynadı Wozniacki karşısında 3 sette kaybetti 1 numara olup Grand Slam kazanamama hasretini Fransa Açık Finalinde Sloane Stephens karşısında ilk seti kaybetmesine rağmen kazanıp bitirdi. Montreal turnuvasında şampiyon olup sezonu yine 1 numara olarak bitirdi.

2019 Yılında çok iniş çıkış yaşayan Halep tek Şampiyonluğunu en prestijli Grand Slam olan Wimbledon ile yaşadı Ve Sezonu 4 numara olarak bitirdi.

2020 Yılında Avustralya Açık Yarı Finalinde Muguruza karşısında kaybetti. Dubai Turnuvasını Rybakina karşısında uzun bir mücadele sonunda Final Tiebireak'i ile kazanıp Şampiyon oldu.

EMRE ORDULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme