Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Nostalji Yaşamak İstiyorum Diyenlere Oyun Önerileri

Half-Life 2

düşük sistemli en iyi eski PC oyunları


1998 yılında çıkan Half-Life’ın herkesi şaşırtan mükemmel kurgusal hikâyesi ve oyun dünyasında devrimsel olan oynanışın üzerine yenilikler eklenerek devam ettiği Half-Life 2’de oyuncular, uzaylılar tarafından istilaya uğramış ve nüfusu bir avuç insan olarak kalmış dünyada “hayatta kalmaya” çalışıyorlar. Half-Life 2, Steam Yaz İndirimleri kapsamında hâlâ indirimde oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Fallout: New Vegas

Çıkışının üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen Fallout: New Vegas hâlâ hem açık dünyası hem de atmosferiyle günümüz oyunlarından hiç de geri kalmıyor. Nükleer kıyamet sonrası dünyada kalan az sayıda insandan biri olarak oynadığımız bu oyunda Nükleer sonrası çorak dünyada mutantların ve düşmanların arasında hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Gerçek bir rol yapma oyunu olan Fallout: New Vegas’ta film tadındaki uzun sinematiklerin ve diyalogların keyfini çıkartabilirsiniz. Fallout: New Vegas, Steam Yaz İndirimleri kapsamında hâlâ indirimde oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Diablo II

Rol yapma oyunu denilince belki akla gelen ilk oyunlardan biri Diablo II’dir. 1996 yılında çıkan Diablo serisine 2000 yılında yapılan efsane geri dönüşle oyun dünyasına yeni bir soluk getiren Diablo II, rol yapma oyunlarının atalarından biri olma unvanını sonuna kadar hak ediyor. Diablo II’de oyunda bulunan 5 karakter sınıfından birini seçerek, saatler boyunca Diablo evreninin fantastik atmosferinde kaybolabilirsiniz.

Assassin’s Creed II

2007 tarihinde ilk çıkan ve oyun dünyasına yeni bir soluk getiren Assassin’s Creed, hem çok sevilmiş hem de çok eleştirilmişti. İlk oyunun ardından 3 sene sonra çıkan Assassin’s Creed II’nin üzerine bugüne kadar 9 oyun çıkmış olsa da Assassin’s Creed II günümüzde hâlâ serinin en çok sevilen oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Efsane Ezio Auditore de Firenze karakterini yönlendirdiğimiz bu oyun bizlere 15. yüzyıl Rönesans İtalya’sında kaybolacağımız uzun saatler vadediyor. Assassin’s Creed II, Steam Yaz İndirimleri kapsamında hâlâ indirimde oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Baldur’s Gate II

Tüm zamanların en iyi rol yapma oyunlarından biri olarak kabul edilen Baldur’s Gate serisinin ikinci oyunu Baldur’s Gate II, ilk oyunun efsane hikâyesini ve rol yapma elementlerini oyunculara yenilenmiş bir evren ve atmosferle sunuyor. Efsane Zindanlar ve Ejderhalar evreninde uzun saatler geçirebileceğiniz bu oyunun Android ve iOS versiyonları da bulunuyor. Baldur’s Gate II, Steam Yaz İndirimleri kapsamında hâlâ indirimde oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Deus Ex

düşük sistemli en iyi eski PC oyunları

İlk olarak 2000 yılında piyasa sürüldüğünde büyük beğeni toplayan Deus Ex serisi 2016 yılına kadar devam oyunlarıyla birlikte oyuncuların karşısına çıkmaya devam etti. Bir klasik olarak değerlendirilen Deus Ex oyuncuları; Blade Runner vari atmosfere sahip, gelişen teknolojiyle dünyanın kaotik bir hâl aldığı 2052 yılına doğru yolculuğa çıkarıyor. Deus Ex, Steam Yaz İndirimleri kapsamında hâlâ indirimde oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme