Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Photoshop Nedir? Photoshop Nasıl Kullanılır?

Photoshop Nedir? Photoshop Nasıl Kullanılır?Photoshop, Fotoğraf Düzenleme Yazılımı (Photo Editing Software) tanımını kapsayan geniş bir ifadedir. Photoshop ilk olarak 1987 yılında geliştirilmeye başlanmış, ardından Adobe tarafından  yazılım lisansı alınarak ilk sürüm ortaya çıkarılmıştır. Günümüze kadar programın birçok versiyonu hizmete sunularak yenilikler eklenmeye ve geliştirilmeye devam edilmiştir. Adobe Photoshop’un dosya biçimi, PSD (Photoshop Document)’dir. Adobe Photoshop CC, dünyanın en gelişmiş grafik tasarım ve dijital görüntüleme yazılımıdır. Görsellerinizi, piksel tabanlı işlemenize olanak sağlar.

Photoshop, yeni bir resim oluşturmaktan daha çok var olan resimler üzerinde düzenlemeler yapmanıza yardımcı olan bir programdır. 


Neler için kullanabiliriz?

Photoshop ile yapılabilecekler sınırsızdır. Fotoğraf düzenleme işlemi en temelidir. Hayal gücünüzle Photoshop CC’yi birleştirdiğinizde aklınızda ne varsa gerçeğe dönüştürüp profesyonel çalışmalar yapma imkanı elde edersiniz. Renkler ve efektlerle sıradan fotoğrafları, etkileyici bir hale dönüştürebilirsiniz. 


 Fotoğraf düzenlemelerinin yanı sıra illüstrasyon, poster, afiş, özel çizimler, reklam hazırlama, logo ve web tasarımları yapabilirsiniz. Aynı zamanda 2B ve 3B görüntü değişikliği ve birleştirmesi, video düzenlemesi ve görüntü analizi için çeşitli araçlar sunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme