Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Son PGA Turu'ndan Sonra Tiger'ın Beklentileri Değişmedi

Bu haftaki gerçek golf turnuvası hakkında birkaç kişi bile vardı: Beklentileriniz neler?


“Etkinliği kazanacağımı söylemek istiyorum,” dedi Woods. “Bu benim amacım. Buraya bu niyetle geliyorum. Her etkinliğe girme niyetim bu. Bunu bu hafta tekrar yapmamam için bir sebep yok. ”

Yine altıncı Memorial zaferi ve  PGA Tour golf tarihinin tüm zamanların en kazanan oyuncusu olduğunu gören 83. PGA Tour unvanı anlamına gelecekti. Ve bunu, bitmeyen GOAT tartışmasında sonsuza dek bağlantılı olduğu Jack Nicklaus'un gururu ve neşesi Muirfield Köyü'nde yapardı.

Zafer, kullanmak istediğiniz sıfat ne olursa olsun yüklü, istiflenmiş, yıldızlarla dolu bir alanda her oyuncuyu yenmek anlamına gelir. Dünyanın en iyi 10 oyuncusundan dokuzu burada: Justin Thomas , Bryson DeChambeau, Dustin Johnson , Webb Simpson , Collin Morikawa ile Patrick Cantlay ve Tiger'ın Perşembe ve Cuma günleri ilk iki turda oynayan ortakları Rory McIlroy ve Brooks Koepka.

Zekice hareket ettiği, hafta sonu 76-77 vurduğu ve kesimi yapan oyuncular arasında sonunu bitirdiği Genesis Invitational'dan bu yana ilk etkinliğinde bu büyük başarı olurdu.Woods daha sonra, ağrılı bir şekilde dinlenmek için Oyuncular Şampiyonası da dahil olmak üzere bir dizi büyük etkinliği atladı.Los Angeles'ta çok sert davrandım,” dedi Woods. “O kadar iyi hareket etmiyordum. Soğuktu. Topa çok vurmadım, iyi oynamıyordum. ”

İyi haber: Kesinlikle bu hafta soğuk olmayacak. Woods, Salı sabahı Thomas ile oldukça neşeli dokuz delikli bir uygulama turunda farklı, çok daha sıcak bir ortamda oynadı.

“Fiziksel olarak, [Şubat ayında] yaptığımdan çok daha iyi hissediyorum,” dedi Woods. “Hızlanmaya ve turnuva hızına geri dönmeye konsantre olabildim. Maçta nasıl hareket ediyordum ve o zamandan beri ilerlemek, bugün burada olmak ve JT ile oynayabilmek, ikimiz için çok eğlenceliydi. ”

Mayıs ayındaki maçta, Woods'un pırıl pırıl oyunu, geçen ay Charles Schwab Challenge'da geçen ilk turnuvaya en kısa sürede tura dönebileceği spekülasyonu yaptı. Sağlıklı görünüyordu. Dokuz ay önce Woods'un diz ameliyatı nedeniyle üç aylık işten çıkarıldıktan sonraki ilk etkinliği olan Zozo Şampiyonasını kazandı.

Woods, “2017'deki sırt ameliyatımdan bu yana çok fazla oynamadım” dedi. “Ne yazık ki, son birkaç yıl içinde uzun molalar ve oyunumu tur düzeyinde bir seviyeye inşa etmek zorunda kaldım ve sonra dışarı çıkıp birkaç turnuva oynamaya alışkınım Bu maalesef alışkın olduğum bir şey. ”

Muirfield Köyü'nde de tarihi var - beş zafere ek olarak, dokuz ilk 10 finale, 13 ilk 25'e sahip ve 17 kariyer başlangıcında kaçırılan kesinti yok.

EMRE ORDULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme