Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Temel Koşu Ekipmanlarını Satın Alma Rehberi
Hayatınızda ilk kez koşu için zaman, para ve kaynak ayırmaya karar veren biriyseniz, hangi ekipmana ihtiyacınız olduğunu bulmak stresli bir iş olabilir. Ancak endişelenmeyin, çünkü burada hangi öğelere ihtiyacınız olabileceğine dair bir iki şey biliyoruz ve yardım etmek için buradayız!

Aşağıda, başlamanız gereken çeşitli parçalar hakkında kısa bir kılavuz bulacaksınız. Tüm bu şeyler çevrimiçi olarak satın alınabilse de, bir satış ortağının vücudunuza en uygun olana yardımcı olabileceği yerel koşu mağazanızı mümkün olduğunca desteklemenizi öneririz. 1. Koşu ayakkabı
Bu açık görünebilir, ancak yine de önemlidir: eğer koşacaksanız, koşu ayakkabıları satın alın! Bazıları belirli yüzeyler için yapılır (örneğin iz koşu ayakkabıları), bazıları belirli bir hava durumu (örneğin su geçirmez ayakkabılar) için tasarlanabilir, ancak ne olursa olsun, yola veya piste normal bir ayakkabıyla çıkmayın. Bu ağrıyan ayaklar ve sakatlıkları için büyük bir sebeptir. 

İşte harika olan şey: koşu ayakkabılarının pahalı olması gerekmez. 

2. Destekleyici ve rahat çoraplar
Doğru çorap çiftine sahip olmak fark yaratır. Doğru çorap nemi emecek, destek sağlayacak ve kabarcıklara karşı koruyacaktır. Yüksek puan alan çorapları bulmak için biraz araştırma yapın ve ayaklarınız size teşekkür edecektir. 

3. Sıkıştırma şort veya tayt
Koşarken rahat olmak çok önemlidir. Bugünlerde birçok şort veya tayt, erkek veya kadın olsanız da tayt almak isteyeceksiniz. 

4. Şort, hava durumu ne olursa olsun
Dışarıda bir kar fırtınası olsa bile bazı insanlar şort giyiyor - merhaba, kros koşucuları! - ama dışarıda soğukken koşmak için sıkı bir ter eşofmanı bulundurmak gardırobunuza büyük bir katkı olur.

Yine de, katı koşu şortları oldukça iyi bir fiyata bulmak kolaydır. Daha uzun, daha kısa veya akılda bir anahtar veya cepler için bir kese gibi belirli bir özellikle rahat hissedebilirsiniz, ancak birkaç çift hafif koşu şortu kilometrelerce devam etmenizi sağlayacaktır. 

5. Koşu tişörtü
Sıradan bir pamuklu tişörtle koşuya özgü atletik bir gömlekle birkaç kilometre koşmak arasındaki fark deliliktir. Bu sebeple koşunuzun türüne göre ince veya pamuklu tişörtler tercih edebilirsiniz.

6. Bonus: bir beyzbol şapkası veya bere
Burada ihtiyacınız olan çılgınca spesifik bir şey yok. Dışarısı soğuksa, dışarıya çıkıyorsanız başınızı ve kulaklarınızı sıcak tutacak bir yün bere veya benzeri bir şey de alabilirsiniz.

Satın almaya karar verdiğiniz ne olursa olsun, koşmaya başlamak gülünç bir ekipman veya ön maliyet gerektirmez.Doğru olanı seçmek, vücudunuzu tanımak, ne tür iklim ve yüzey üzerinde çalışacağınızı ve elbette estetik tercihlerinizi bilmekle ilgilidir.

Ve unutmayın, çoraplar önemlidir! 

EMRE ORDULU


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme