Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Tenis topunu Portekizli hakeme attı ve Portekiz'deki turnuvadan elendi

Portekiz Porto Ulusal Tenis Şampiyonası eleme turunun en uzun maçında, 20 yaşındaki genç Diogo Marques, maç görevlisine yanlışlıkla vurduktan sonra elendi.

Marques, servisini iade eden rakibin bir forehand yapmaya çalışırken,topa vurduğunda 6/7 (4) 7/5 4/2 ile oyunu kazanan Miguel Gomes idi. Hemen oyunu durdurdu ve turnuva hakem memurunun bulunmasını istedi.

İki dakika bekledikten sonra müfettiş mahkemeye girdi ve hakemle konuştu, sporcuları ağa çağırdı. Maçın canlı yayınında, baş hakemin Marques oyununda hiçbir niyet görmediğini söylediği anı dinlemek mümkün. "Topa vurmaya gitti, ağa vuracak mı bilmiyor, eğer oradan geçecekse (hakemin arkasını işaret ediyor), ne oluyor bana vuruyor" oyuncuların başına gelen hakem böyle söyledi.

Hakem: "Niyet yoktu" ve sporcunun ona vurmayı amaçladığını görmediğini açıkladı. Rakip araya girerek: "Evet, topa sert vurdu. İşte o zaman ona vurdu. Çünkü top böyle geliyor ve hepsi bu."

Daha sonra turnuva yetkilisi tenis oyuncularına şöyle açıkladı: "Eylem ve sonuç var. Bazen eylem sonuçtan ciddi olmayabilir". Marques, hakeme topu nasıl atıldığını, neredeyse vücudun üzerinde ve refleks ile geri döndüğünü ve topun yönü üzerinde hiçbir kontrolü olmadığını açıklar. "Bazen bir hat yargıcına vurmaktan, böyle vurmaktan geçebilir ...".

Diyalogun hiçbir faydası olmadı. Turnuva yetkilisi yapabileceği hiçbir şey olmadığı konusunda uyardı, kameraları mahkemeye yöneltmek için geri döndü ve hakemden maç özetinde neler olduğunu bildirmesini istedi. Böylece maç Miguel'in zaferiyle sona erdi.

EMRE ORDULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme