Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

TFF 2. Lig ve 3. Lig Play-Off Müsabakalarına İlişkin Talimatları yayınlandı

TFF 2. Lig ve 3. Lig Play-Off Müsabakalarına İlişkin Talimatları yayınlandı.Covid-19 salgını nedeniyle talimatlarda değişikliğe giden TFF bugün yaptığı açıklamada talimatları duyurdu.


MADDE 1 

1- Bu Talimat, 2019 – 2020 Sezonunda Covid-19 salgın hastalığından dolayı tamamlanamayan ve TFF tarafından belirlenen tescil formatı çerçevesinde oynanacak olan TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig Play-Off müsabakalarının koşullarını belirlemek amacıyla düzenlenmiştir.

2- Bu talimatta yer alan özel düzenlemelere aykırılık teşkil etmemesi kaydı ile müsabakaların oynanmasına yönelik diğer Talimat ve Lig Statülerinde yer alan hükümler aynen uygulanır. 

MADDE 2

 Bu Talimat, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig Kulüplerini, Kulüplerin Yönetici, Teknik Adam, futbolcu, görevlileri ile müsabaka görevlileri, medya ve yayıncı kuruluş mensuplarını ve diğer kişileri kapsar.

 MADDE 3

 KATILIM VE MÜSABAKA USULÜ

1- TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’in mevcut puan durumuna göre, TFF 2. Lig’de Beyaz ve Kırmızı gruplarda ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sıralarda yer alan takımlar ile TFF 3. Lig’de gruplarında ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sıralarda yer alan takımlar, yarıştıkları ligler için düzenlenecek Play-Off müsabakalarına katılırlar.

2- TFF 2. Lig Kırmızı ve Beyaz grupta, kendi gruplarında 2. sıradaki takım ile 5. sıradaki takımlar ve 3. sıradaki takım ile 4. sıradaki takımlar birbirleriyle eşleşmek suretiyle Play-Off Çeyrek Final müsabakası oynarlar. Kendi gruplarında Play-Off Çeyrek Final müsabakaları sonucunda tur atlayan takımlar, PlayOff Yarı Final müsabakası oynarlar. Her iki grubun Play-Off Yarı Final müsabakaları sonucunda tur atlayan takımlar, Play-Off Final müsabakası oynarlar. Play-Off Final müsabakasını kazanan takım TFF 1. Lig’e yükselmeye hak kazanır.

 3- TFF 3. Lig’de 1., 2. ve 3. gruplarda, kendi gruplarında 2. sıradaki takım ile 5. sıradaki takımlar ve 3. sıradaki takım ile 4. sıradaki takımlar birbirleriyle eşleşmek suretiyle Play-Off Yarı Final müsabakası oynarlar. Kendi gruplarında Play-Off Yarı Final müsabakalarını kazanan takımlar, Play-Off final müsabakası oynarlar. Kendi gruplarında Play-Off Final müsabakalarını kazanan 3 takım, TFF 2. Lig’e yükselmeye hak kazanır. 

4- Play-Off müsabakaları tek maç eleme usulüne göre, TFF tarafından belirlenecek olan tarafsız sahalarda oynanır.

EMRE ORDULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme