Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Tüm Platformlar İçin En İyi Battle Royale Oyunları

Call of Duty: Warzone:Call of Duty: Warzone

Infinity Ward’ın geliştirdiği ve Activision’un piyasaya sürdüğü Call of Duty: Warzone, şüphesiz Battle Royale türüne yeni bir soluk getirdi. PUBG’ye göre daha seri ve daha hızlı mekaniklere sahip olan oyun ücretsiz bir şekilde oynanabiliyor. 


Fortnite Battle Royale:

Fortnite Battle Royale


Epic Games ile PUBG’nin arasındaki rekabetten bahsetmeye gerek yok. Her iki oyun da battle royale olmasına rağmen çok farklı mekaniklere ve atmosferlere sahipler. Eğer battle royale mücadelesini “eğlenceli” ve farklı bir şekilde deneyimlemek istiyorsanız, Fortnite Battle Royale’e bir şans verebilirsiniz. 


Apex Legends:

Apex Legends


Oyun dünyasına yeni bir soluk getiren Titanfall’un geliştiricisi Respawn Entertainment tarafından EA (Electronic Arts) için geliştirilen Apex Legends da Fortnite ve Warzone gibi ücretsiz bir şekilde oynanabiliyor. Mekanik anlamda Titanfall’u andıran oyun, sahip olduğu apokaliptik atmosfer sebebiyle PUBG, Fortnite ve Warzone gibi oyunlardan farklılaşıyor.  


Ring of Elysium:

Ring of Elysium


Yayıncıları arasında Tencent ve Garena’nın da olduğu Ring of Eylsium, PUBG’nin oyun dünyasında yarattığı etkiden pay almak isteyen oyunlardan bir diğeriydi. Oyun ilk çıktığında PUBG’nin optimize edilmiş hâli gibi lanse edilse de PUBG kadar başarılı olmayı başaramadı. 


Hyper Space:

Hyper Space


Ubisoft'un resmi olarak yayınlamayı beklediği Hyper Space de PUBG benzeri Battle Royale oyunları arasında yerini aldı. Şimdilik üç platformda yayınlanacak olan oyun, ücretsiz bir şekilde oynanabilecek. Battle Royale türünün bilim kurgu ögeleriyle harmanlandığı bu oyun hızlı akışıyla genel oyuncu kitlesine hitap edecekmiş gibi gözüküyor. 


Battlefield V Firestorm:

Battlefield V Firestorm


PUBG benzeri oyunlar listemizdeki bir diğer konsol oyunu ise Battlefield V Firestorm. 2. Dünya Savaşı konseptli oyun, 64 kişiye kadar oynanabiliyor. 2019 yılında çıkan, Battlefield mekaniğini Battle Royale türüyle birleştirmesi bakımından oldukça büyük ilgiyle karşılandı. Lakin PUBG ya da diğer muadilleri kadar ilgiyi üzerinde tutamadı. Sanırız bu durumun sebebi ise oyuna erişmek için belirli bir ücret ödemek zorunda olmamızdan kaynaklanıyor. 


Red Dead Online:

Red Dead Online


Rockstar Games, GTA V ile birlikte GTA Online’ı getirmesi gibi, Red Dead Redemption 2’ye de çevrimiçi çok oyuncu modunu getirdi: Red Dead Online. İçerisinde Battle Royale modu da bulunan oyun, diğer Battle Royale oyunlarının mevcut temalarından sıkılmışlar için biçilmiş kaftan. 


Call of Duty: Black Ops 4’s Blackout:

Call of Duty Black Ops 4’s Blackout


2018 yılında piyasaya sürülen ve konsolda da yayınlanan Call of Duty: Black Ops 4s Blackout, klasik oyun modlarının dışında Battle Royale moduna da sahip. Eğer konsol oyuncusu iseniz, Blackout’un klasik hikayesinin yanı sıra Battle Royale modunu da deneyimleyebilirsiniz. 


Realm Royale:

Realm Royale


Gelelim PUBG benzeri oyunlar listemizin konsol tarafındaki son oyununa. Dürüst olmak gerekirse, Realm Royale türün en iyi oyunlardan biri değil. Ama bu türdeki “en tatlı oyun” olabilir. Steam’e ilk geldiğinde yoğun ilgiyle karşılaşan ve sadık bir oyuncu kitlesine erişine oyun konsolda da mevcut. Eğer rahatlamak ve eğlenmek istiyorsanız, bir şans verebilirsiniz. 


Call Of Duty Mobile:

Call Of Duty Mobile


PUBG benzeri oyunlar listemizin mobil tarafındaki ilk oyunu Call of Duty Mobile. Eğer PUBG Mobile’dan sıkıldıysanız ve farklı bir konseptte Battle Royale türünü deneyimlemek istiyorsanız Call of Duty Mobile’a bir şans verebilirsiniz. Bu arada unutmadan şunu söylemekte fayda var, CoD Mobile ile PUBG Mobile’ı geliştiren ekip aynı ekip. Her iki oyunu da Tencent Games geliştirdi ve yayınladı.


Garena Free Fire:

Garena Free Fire


Call of Duty Mobile’ın da geliştiricileri arasında yer alan Garena’nın geliştirdiği Garena Free Fire, 2019 yılında en çok indirilen mobil oyun oldu. Eğer gerçekten de PUBG benzeri bir oyun oynamak istiyorsanız, Garena Free Fire sizin için biçilmiş kaftan. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme