Spor

[SPOR][bsummary]

Teknoloji

[teknoloji][bigposts]

Eğlence

[EĞLENCE][twocolumns]

Wilfried Zaha: Polis, ırkçı mesajlarla ilgili olarak tutuklanan 12 yaşındaki çocuğu serbest bıraktı

Wilfried Zaha, Crystal Palace'ın Aston Villa maçı öncesinde sosyal medyada ırkçı istismara maruz kaldı.

West Midlands Polisi, Crystal Palace kanat oyuncusu Wilfried Zaha'ya ırkçı mesajlar gönderildikten sonra tutuklanan 12 yaşındaki bir çocuğu serbest bıraktı.

Zaha, Palace'ın Pazar günü Aston Villa maçı önce Pazar sabahı sosyal medya hesaplarına aldığı ırkçı istismarın birkaç ekran görüntüsünü yayınladı: "Bugün uyandım."

West Midlands Polisi, maçtan sonra olayla ilgili olarak Solihull'dan bir çocuğu tutukladıklarını, ancak o zamandan beri bireyin soruşturmaları devam ederken serbest bırakıldığını açıkladığını söyledi.

West Midlands Polisi Twitter'da yaptığı açıklamada, "Bir futbolcuya gönderilen ırkçı sosyal medya mesajlarıyla bağlantılı olarak tutuklanan 12 yaşındaki çocuk, soruşturmalarımız devam ederken soruşturma altında serbest bırakıldı." Dedi.

"Irkçılığın toplumda yeri yoktur ve bir açıklama almak için futbolcuyla iletişim kurmaya çalışıyoruz."

Yayınlar, Premier League'in Premier League oyuncularının çevrimiçi kötüye kullanım bildirmelerine olanak tanıyan yeni bir sistem başlatmasından sadece iki hafta sonra geliyor.

Sosyal medyada yazan Zaha, Batı Midlands Polisine olaya hızlı yanıt verdikleri için teşekkür etti, ancak toplumdaki herkesin eylemlerin sonuçları olduğunu fark etmesi gerektiğini söyledi.


Zaha, "Dün daha iyi bir sonuç alamadığımız için çok hayal kırıklığına uğradım ama buraya tüm destek mesajlarınız için hepinize teşekkür etmek istedim."

"Ayrıca West Midlands Polisine tutuklamadaki hızlı hareketlerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum.

“İnsanların, yaşınız ne olursa olsun, davranışlarınızın ve kelimelerinizin sonuçlarla geldiğini ve sosyal medyanın arkasına saklanamayacağınızı anlaması gerekir.

"Sosyal medya platformlarının dün yaptıkları gibi yapmaları ve bu bireyleri araştırıp çıkarmaları önemlidir.

"Bu ilk kez böyle mesajlar almadım, ya da böyle mesajlar alan tek oyuncu ben değilim - her gün oluyor.

"Sevgi ve destek için herkese teşekkür etmek istiyorum ama yeterli! Aldığım ve devam ettiğim bu mesajlardan tiksinmek yeterli değil.

"Sadece #notoracizm demek yeterli değil. Eyleme ihtiyacımız var, eğitime ihtiyacımız var, işler değişmeli."

EMRE ORDULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme